Na tę atrakcję załóż pampersa. Jest jedyna taka na świecie
Skok na bungee? Spacer nad przepaścią? Kolacja w chmurach? Tego rodzaju aktywności przyciągają śmiałków żądnych ekstremalnych wrażeń. Z myślą o nich w Bangkoku powstała atrakcja, która mrozi krew w żyłach - Mahanakhon Bangkok I-Tilt.
Bangkok jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Stolica Tajlandii obfituje w atrakcje, od których może się zakręcić w głowie. Zabytkowe świątynie, uliczne jedzenie, zakupy na targu, kultowe bary, masaż, rejs kanałami czy walka bokserska - to tylko ułamek aktywności, na które może liczyć podróżnik spragniony wrażeń.
W Bangkoku znajdą się także aktywności dla fanów ekstremalnych atrakcji. W maju wystartowała Mahanakhon Bangkok I-Tilt. Jest to platforma położona na 75. piętrze wieżowca King Power Mahanakhon. Budowla jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wieżowców w Bangkoku. Ma 314 m wysokości, 78 pięter i wyróżnia się charakterystyczną, "rozpikselowaną" fasadą, na której są tarasy i balkony.
Co warto wiedzieć o Mahanakhon Bangkok I-Tilt?
Mahanakhon Bangkok I-Tilt to pierwsza na świecie zewnętrzna platforma, która odchyla śmiałków o 65 stopni poza krawędź wieżowca. Dzięki temu ludzie mają uczucie, że pochylają się nad 300-metrową przepaścią. Mogą podziwiać panoramę Bangkoku z nowej perspektywy.
Czy Mahanakhon Bangkok I-Tilt jest bezpieczna? Śmiałkowie są chronieni przed upadkiem siatką, a cała konstrukcja jest autorstwa niemieckich inżynierów. W zarządzaniu platformą pomaga sztuczna inteligencja. Przed wejściem mierzony jest puls i ciśnienie uczestników, a podczas samego przeżycia monitorowane są parametry życiowe. Atrakcja jest odradzana dla osób chorujących na serce, nadciśnienie czy z zaburzeniem błędnika.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
🎥 Wondering what to expect at Mahanakhon Bangkok I-Tilt?
Popularne
- Nowa dziewczyna Marcina Dubiela ma już chłopaka? Influencer w szoku
- Kto wygrał "Twoje 5 Minut 3"? Szalony finał talent show Friza
- Dlaczego Taco nie zagrał na koncercie Quebo? "Szykują coś nowego"
- Wielkie jelito stanęło w Opolu. Mieszkańcy łapią się za głowę?
- Nakrętki przyczepione do butelek frustrują Szwedów? Mieszkańcy walczą z dyrektywą
- "Zakaz wnoszenia bagażu niezależnie od rozmiaru". UOKiK stawia zarzuty Live Nation.
- Krzysztof Gonciarz wrócił do Polski jak bohater? Na lotnisku witali go widzowie
- Znamy wyniki matur 2025! Zdało mniej osób niż rok temu
- Bagi wystąpi w "Tańcu z gwiazdami"? Spokojnie, Wojtek Kucina go wkręci