Norwedzy zostawiają dzieci na mrozie

Bobasy pozostawione na mrozie. Zaskakujące nagranie z Norwegii

Źródło zdjęć: © Getty Images, TikTok
Konrad SiwikKonrad Siwik,04.12.2023 15:00

- Kolejny dzień w Norwegii, kolejna grupa dzieci pozostawionych samych sobie na mrozie - rzucił na nagraniu norweski tiktoker. Krótki filmik zmroził krew w żyłach obcokrajowcom.

Olly Bowman to pochodzący z Norwegii tiktoker, który na początku tego roku zaskoczył fanów z innych stron świata niczym pierwszy śnieg kierowców. Norweg opublikował na TikToku nagranie przedstawiające wiele bobasów w wózkach pozostawionych na mrozie do spania.

- Kolejny dzień w Norwegii, kolejna grupa dzieci pozostawionych samych sobie na mrozie. Popatrzcie, jak wiele ich jest

- mówi na początku nagrania Olly Bowman.

Norwedzy hartują dzieci na mrozie

Zima znów daje się we znaki, a filmik jak śnieżyca ponownie zasypał media społecznościowe. Tymczasem obcokrajowcy znów nie dowierzają. Jedni dopytują, czy w Norwegii nie ma przypadków porwań dzieci. Inni zastanawiają się, czy pozostawianie dzieci na mrozie, jest odpowiednie dla ich zdrowia. Okazuje się, że tak.

trwa ładowanie posta...

Wszelkie wątpliwości rozwiewają badania przeprowadzone przez naukowców z Institute of Health Uniwersytetu Oulu w Finlandii. Według badaczy przebywanie na świeżym powietrzu - niezależnie od pogody - hartuje i wzmacnia odporność. Co ciekawe, w Norwegii są nawet wyznaczone specjalne parkingi na wózki.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Potwierdza to również Bowman. - To pomaga im w oddychaniu i czyni je bardziej niezależnymi. Właśnie dlatego w Norwegii tak wiele osób opuszcza dom wcześniej niż w innych krajach - wyjaśnia tiktoker.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Anja,zgłoś
W Finlandii jest podobnie . Dzieci w przedszkolach przebywaj na ZEWNĄTRZ niezależnie od pogody . Nawet w pelerynach i gumowcach bawią się gdy pada deszcz .
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
i nic im sie nie dzieje nie chorują , bo zachorowac mozna od wirusa a nie od mrozu dzieci sa odpowiednio ubrane !!!!
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się