Jesteś studentem? Nie możesz przegapić Galaktycznego Campusu!

Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Krzysztof Mirończuk,
13.10.2022 15:20
Artykuł poleca Samsung

W Warszawie, Gdańsku i Łodzi odbywają się wydarzenia, podczas których można poznać ciekawych ludzi i dowiedzieć się więcej o technologii w kontekście rozrywki, nauki i przyszłej kariery zawodowej. Będą spotkania, koncerty i dobre jedzenie. I będzie można dostać zniżkę na zakup nowego smartfona.

Im bardziej cyfrowo, tym łatwiej? Tak! A czy zawsze lepiej…? Hmm, chyba?

Technologia daje dobrą zabawę, pomaga w nauce i kontaktach z innymi, oferuje nieograniczone możliwości zarabiania pieniędzy. Byłoby jednak poważnym niedomówieniem, gdybyśmy nie pamiętali o tym, że z nowoczesnych narzędzi trzeba nauczyć się korzystać z głową, czego nie da się zrobić bez wiedzy o tym, co się w tym obszarze dzieje.

Jakie są trendy, nowe możliwości, ale i zagrożenia czy wręcz niebezpieczeństwa?

Tego dowiesz się na Galaxy Campus, czyli spotkaniu dla studentów, które można opisać w skrócie:

technologia, rozrywka i edukacja w jednym

O co chodzi?

To seria wydarzeń, które odbywają się w październiku na trzech uczelniach – 8 października na SGH w Warszawie, 15 października na Politechnice Gdańskiej, a 22 października na Politechnice Łódzkiej. Przez cały dzień będzie można posłuchać mądrych ludzi, muzyki, wystąpień komików i skorzystać z oferty wielu stref tematycznych, zainspirowanych innowacjami Samsung.

Na fanów dedukcji i logicznego myślenia czeka pokój zagadek, gdzie będą mogli zmierzyć się ze sztuczną inteligencją. Wielbiciele gier będą natomiast mogli wziąć udział w rozgrywkach FlipEAT w strefie gier. Strefa personalizacji to możliwość zaprojektowania wyglądu swojego smartfona, a w strefie food trucków będzie można zjeść np. Flip Burgera. Wreszcie, na stanowisku testów FlipBUSTERS będzie można sprawdzić wytrzymałość nowego Galaxy Z Flip4, bo organizatorzy przewidują testy wytrzymałościowe nowego smartfona Samsung. Jeśli w szufladach zalegają Wam nieużywane smartfony, na Galaxy Campus będzie można poddać je profesjonalnej utylizacji i wspomóc jednocześnie Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Dodatkowo, każdy kto będzie chciał pozbyć się nieużywanego telefonu, może liczyć na atrakcyjne zniżki na zakup smartfona Galaxy.

Nawet jeśli niekoniecznie interesuje cię ten czy inny model, możesz dowiedzieć się wiele o wykorzystaniu nowych technologii podczas spotkań z inspirującymi postaciami z pogranicza technologii, biznesu i kultury. Część edukacyjna to seria wykładów podzielonych na pięć bloków tematycznych. Podczas wystąpień poruszane będą tematy takie jak: FUTURE & TRENDS – Technologie jutra, SOCIAL & SCIENCE – Społeczeństwo przyszłości, BUSINESS & INNOVATION – Technologia w biznesie.

(materiały partnera)

W ramach cyklu Galaxy Talks wystąpią:

dr Maciej Kawecki

Prezes Instytutu Lema, który będzie porównywał współczesne technologie do świata, który powstał w wyobraźni wielkiego pisarza. To w książkach Lema właśnie mamy opisane takie wynalazki jak czytniki e-booków, audiobooki, intranet, smartfony, rzeczywistość wirtualną czy nawet… nanotechologię. Kto nie wierzy, niech się dowie. Kto czytał – niech posłucha.

Michał Sadowski

Szef firmy Brand24, zajmującej się monitoringiem internetu i marketingiem w sieci. Ma tysiące klientów w ponad 100 krajach i właśnie podczas Galaxy Campus będzie mówił o tym, jak zarabiać pieniądze w internecie.

Trudno o lepszego specjalistę. A o tym, że będzie sam konkret, świadczyć może bardzo konkretny i dosłowny tytuł spotkania: "Od zera do 20 milionów sprzedaży, czyli jak założyć biznes w Internecie".

Czyli – "kasa, Misiu, kasa".

Piotr Bucki

Specjalista od komunikacji, badacz wpływu nowoczesnych technologii na porozumiewanie się oraz tego, jak coraz to nowsze narzędzia wpływają na nasze zachowania i relacje. Wykładowca, współpracuje z Europejską Agencją Kosmiczną.

Temat spotkań w Gdańsku i Łodzi też nieco kosmiczny: "Nierozpraszalni! O tym, jak żyć z technologią z głową i opanować swój małpi mózg".

Coś dla ducha

Po inspirujących wykładach, wizytach w strefach i zjedzeniu Flip Burgera będzie też miejsce na trochę muzyki. Na scenie głównej, wraz z supportem polskich artystów i setem didżejskim TYCJANY, wystąpią takie gwiazdy jak Mery Spolsky i Bovska.

Naładować się pozytywną energią będziecie też mogli podczas stand-upów, wystąpią: Piotr Szumowski i Sebastian Rejent.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja na www.galaxycampus.pl.

Tam też dokładne informacje o miejscach i harmonogramie Galaxy Campusów.

Nie może was tam zabraknąć.

Artykuł poleca Samsung
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Marek,zgłoś
Pokój zagadek połączony ze sztuczną inteligencją to świetna opcja! Ostatnio w Krakowie byłem w pokoju, który był właśnie tak nowoczesny protokół chimera jak dobrze pamiętam i świetnie wspominam to doświadczenie.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się