gaming
"Hogwarts Legacy" zarobiło swoje. Bojkot Rowling nie przynosi skutków?
Worlds 2020

Jeżeli jesteś graczem, nie możesz przegapić tego wydarzenia!

Źródło zdjęć: © Twitter.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,27.10.2020 18:07

Już 31 października gracze z całego świata będą mogli wziąć udział w jednym z najważniejszych - jeśli nie najważniejszym - evencie w 2020 roku. Dlatego każdy powinien włączyć stream - będą tam się działy niesamowite rzeczy!

E-sport to od lat jedna z najprężniej rozwijających się form rywalizacji i rozrywki. Gry komputerowe zdążyły wejść do mainstreamu już lata temu. Można powiedzieć, że tak samo stało się w ostatniej dekadzie z e-sportem. 

Dlatego najbliższe wydarzenie, które już teoretycznie trwa, będzie tak ważne. Mowa oczywiście o finale Mistrzostw Świata w League of Legends. Tak, to będzie kolejny tekst o tej śmiesznej grze, w którą pewnie duża część osób już przestała grać. 

Bo wiadomo, LoL jest ogrywany przez dziesiątki (tysięcy!) graczy już od ponad 10 lat. Tak, 10 lat — szmat czasu. Obecnie jesteśmy świadkami zakończenia 10. sezonu tej moby.

A że końcówka sezonu pokrywa się zawsze w dużym stopniu z ostatnimi rozgrywkami o puchar mistrzów świata, to też już w ten weekend zobaczymy starcie dwóch najlepszych drużyn na świecie.

I zapowiada się świetne starcie dwóch tytanów. Niestety, G2, czyli drużyna naszego reprezentanta Polski, Marcina "Jankosa" Jankowskiego, odpadła w półfinałach. Ale i tak tak wysokie miejsce to marzenie dla wielu graczy z całego świata.

Dlatego każdy, kto czasem lubi pooglądać jednych z najlepszych graczy na świecie, kto chciałby zobaczyć, jak wygląda granie na najwyższym poziomie czy ktoś, kto chce podejrzeć grę, w którą grają codziennie tysiące osób — wszystkie te osoby powinny wejść na stream.

Naturalnie, największe wydarzenie w roku Ligi nie może obejść się bez dodatkowych atrakcji. A zapowiada się na to, że w tym roku dostaniemy ich naprawdę dużo! Jedną z nich jest to, że Riot Games (studio stojące za League of Legends) stosuje od początku rozgrywek Mistrzostw Świata (które zaczęły się pod koniec września) nową technologię AR. 

Nie świta Wam nic? To jest ta sama przełomowa technologia, z której korzysta m.in. Mandalorian*. Więcej na ten temat dowiecie się z tego wideo:

*O! Przypominajka, pierwszy odcinek nowego sezonu Mandaloriana zostanie opublikowany na platformie Disney+ w przeddzień finałów Worldsów!

Ale to nie wszystko!

Możemy się także spodziewać powrotu hitowego wirtualnego k-popowego zespołu K/DA. 2 lata temu mogliśmy zobaczyć podczas finału wykonanie debiutanckiej piosenki POP/STARS:

A że w tym roku otrzymaliśmy nowe skórki w samej grze, jak i nową płytę — tak, prawdopodobnie ujrzymy także występ na żywo. A dla wielu, nawet tych niezainteresowanych rozgrywkami e-sportowymi, będzie to wystarczająca zachętą, aby włączyć transmisję. 

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Jak wyryć swoje imię w "Diablo IV"? Kontrowersje wokół premiery gry