halloween

Halloween online, czyli jak dobrze się bawić bez wychodzenia z domu

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Anna RusakAnna Rusak,29.10.2020 00:12

Halloween podczas pandemii nie musi być nudne. Żeby to udowodnić, przygotowaliśmy dla Was listę pomysłów. Dzięki nim będziecie się dobrze bawić ze znajomymi - i to nie opuszczając domu nawet na krok!

Czasy jakie są, każdy widzi. Nie oznacza to jednak, że mamy zrezygnować z dobrej zabawy, nawet jeśli musimy zostać w domu. Dlatego chcemy podzielić się z Wami naszymi sprawdzonymi sposobami na udaną imprezę online.

Będzie bezpiecznie, wesoło i możemy zagwarantować, że po chwili będziecie się bawić tak dobrze, że zapomnicie, że siedzicie w domu.

Mafia

Dobra, to najlepsza i najbardziej odpowiednia zabawa na imprezę halloweenową online. Trzeba się jednak wcześniej do niej przygotować. Najpierw musicie wybrać osobę zarządzającą, czyli kogoś, kto będzie odpowiadał za rozgrywkę. Ta osoba przydzieli wszystkim pozostałym uczestnikom role.

Szczegółową rozpiskę ról znajdziecie tutaj. W dużej mierze ich liczba zależna jest od liczby graczy. Dobrze by było, gdyby każdy z uczestników wcześniej wymyślił sobie, kim jest, tzn. stworzył historię swojej postaci – gdzie pracuje, czy ma rodzinę, czy nie. To bardzo pomaga podczas rozgrywki i sprawia, że jest jeszcze ciekawsza.

Kalambury online

Są dwa sposoby – kurnik.pl albo inwencja twórcza. Ja preferuję tę drugą opcję, bo wolę widzieć reakcje uczestników. Zasada jest prosta – dzielicie się na grupy, a potem na specjalnej konwersacji prywatnej, np. na Messengerze, ustalacie hasło dla przeciwnej drużyny.

Potem osobie wytypowanej do pokazywania, też w prywatnej wiadomości, przesyłacie hasło i obserwujecie, jak jej drużyna radzi sobie z odgadywaniem. Oczywiście w Halloween jedyną słuszną kategorią są wszelkie hasła kojarzące się z tym świętem.

Zgadnij kto to

Na tej stronie będziecie mogli zagrać w Zgadnij kto to. Możecie utworzyć specjalny "pokój" dla swoich znajomych. W tej grze najpierw wybieracie postać, a potem zadajecie pytania innym, by odgadnąć, kim są. Oczywiście oni też zadają Wam takie pytania.

Jest też opcja kamerową, ale wymaga bardziej skomplikowanego przygotowania. Najpierw musicie ustalić, kto komu wybiera postać. Potem, gdy już dana osoba wybierze, jaką postacią jest ta druga osoba, musi poinformować o tym wszystkich uczestników (oczywiście poza osobą, która ma zgadywać, kim jest).

Żeby napisać to jeszcze jaśniej – powiedzmy, że Kasia chce, żeby Natalia musiała odgadnąć, że jest Gnijącą Panną Młodą z filmu Burtona. Pisze o tym wszystkim pozostałym uczestnikom imprezy, wykluczając Natalię. A potem na kamerkach wszyscy, tak jak to się dzieje podczas tradycyjnej rozgrywki, zadają pytania.

Wymaga to oczywiście wcześniejszych przygotowań, ale umówmy się, że samodzielne wymyślanie hasła jest lepsze, bo mamy więcej możliwości i po prostu jest zabawniej.

Tańce

Okej, brzmi dziwnie. Jak to, mamy tańczyć sami w pokoju? Tak. Podczas lockdownu obchodziłam urodziny i nie wyobrażałam sobie, że mogłyby się obyć bez tańców. Ustaliśmy, że jedna osoba będzie didżejem i z głośnika będzie puszczała utwory, a reszta po prosu będzie tańczyła.

Oczywiście na początku jest dziwnie, ale potem zupełnie się o tym zapomina. To propozycja dla odważnych, ale bardzo Was zachęcam chociaż do spróbowania. To ogromnie poprawia nastrój!

Skribbl.io

To takie rysowane kalambury. Łączycie się przez wideo z przyjaciółmi, wchodzicie na tę stronę i tworzycie swój pokój. Potem wystarczy obserwować, co dana osoba rysuje i zgadywać, jakie hasło ma na myśli. Proste, prawda?

Czytanie i straszne historie

Jeśli wolicie spokojniejszą wersję imprezy, możecie się też ze znajomymi umówić na wieczór opowieści. Wygrzebcie ulubione kryminały albo poszukajcie jakiś mrocznych opowieści. Może sami znacie jakieś straszne historie o duchach? Oczywiście nie zapomnijcie o odpowiednim nastoju w pokoju oraz muzyce!

Filmparty

Jeśli tęsknicie za wspólnym oglądaniem filmów ze znajomymi, to koniecznie musicie sobie zainstalować wtyczkę Netflix Party, dzięki której będziecie mogli obejrzeć film ze znajomymi i na bieżąco go komentować.

Skorzystajcie też z naszych rekomendacji!

Klika dodatkowych rad:

Po pierwsze nie zapominajcie, że warto się przebrać. W końcu to Halloween! Puśćcie wodze fantazji i nie ograniczajcie się tym, że przecież siedzicie w domu i nie warto. Warto. Dla Waszego lepszego samopoczucia. Poza tym na kamerkach wszyscy będą Was widzieli, więc możecie się nawet zmotywować, organizując konkurs na najlepsze, domowe przebranie.

Po drugie – makijaż. Równie ważna część. Warto zaszaleć i poeksperymentować, przygotowaliśmy dla Was nawet specjalny tutorial, także korzystajcie!

Po trzecie przygotujcie przekąski. Plus jest taki, że wszystko, co ugotujecie, zostanie dla Was. My oczywiście rekomendujemy użycie dyni, np. w paście z masłem orzechowym. Takie kanapki sprawdzą się idealnie.

No i po czwarte: udanego wieczoru!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0