gry
Gamingowa przeglądarka do pobrania za darmo. Free winy w każdej grze?
kadr z gry Wiedźmin

Zwierzęcy bohaterowie gier, którzy skradli serca graczy

Oliwier Nytko,10.08.2020 12:15

W grach zwierzęta pojawiają się właściwie od zawsze. Naszych włochatych przyjaciół można w nich spotkać jako głównych bohaterów, czasem są też ważnymi - albo po prostu uroczymi - postaciami drugoplanowymi. Które stworki skradły nasze serca?

bCZQXLvT

Gry bez zwierząt nie byłyby tym samym. I nie mówimy tu o takich "oczywistych" bohaterach jak Crash Bandicoot (który wcale nie jest lisem, tylko antropomorficznym jamrajem pasiastym - szok, nie?) czy smok Spyro. Zresztą przekonajcie się sami.

Płotka

Cichy bohater trzeciej odsłony Wiedźmina. Teoretycznie ta sympatyczna klacz pojawiła się już w drugiej części gry, ale dopiero dzięki najnowszej odsłonie tytułu zaczęła się cieszyć ogromną popularnością.

Płotka z Netflixowego Wiedźmina
Płotka z Netflixowego Wiedźmina (Netflix)

Płotka może przemierzać z Geraltem całą mapę gry - i to dosłownie. Nie są jej straszne ani góry, ani lodowiec, w dodatku pojawia się na każde nasze zawołanie. Warto dodać, że z Płotką można też porozmawiać w jednym z questów z dodatku Krew i Wino. Głosu użyczył jej sam Wojciech Mann.

The Witcher 3: Wild Hunt - Roach

Lis

Wiecie, że mało brakowało, a nie otrzymalibyśmy prawdopodobnie najważniejszej funkcji w Ghost of Tsushima? Mowa naturalnie o możliwości pogłaskania lisa, który stał się w ostatnim czasie prawdziwym fenomenem!

Lis z Ghost of Tsushima
Lis z Ghost of Tsushima (Sony)

W ciągu 10 dni od premiery gracze pogłaskali lisy prawie 9 milionów razy. Powiedzieć, że rudzielec zaskarbił sobie sympatię internautów, to jakby nic nie powiedzieć.

GHOST OF TSUSHIMA [How to pet a fox] PS4 PRO

Amaterasu

Jeżeli nie kojarzycie serii Okami, to musicie od razu zrobić sobie przerwę i sprawdzić samą rozgrywkę - nawet na YouTube.

Okami
Okami (Capcom)

Głównym bohaterem gry jest Amaterasu, czyli japoński bóg słońca, który przybrał formę wilka. Dużo pisania, ale ów wilk jest majestatyczny i fani go kochają (obczajcie fan arty w internecie, bo niektóre są niesamowite).

Chop

bCZQXLvV

Cóż, czy skradł serca graczy? Może niektórych. Trzeba jednak powiedzieć, że Chop był zawsze pomocnym sojusznikiem Franklina, czyli jednego z głównych bohaterów GTA V.

Chop
Chop (Rockstar Games)

Gracze mogą, po przejściu odpowiedniego momentu w fabule, zabierać go na przechadzki, rzucać mu piłkę. Wiecie, typowe interakcje z psim przyjacielem.

Pikachu

Teoretycznie to nie jest zwierzątko, ale grzechem byłoby nieumieszczenie tego kieszonkowego potworka w tym zestawieniu.

Pikachu
Pikachu

Pikachu - czy to w grach z serii Pokémon, jego własnych seriach, serialach animowanych, czy nawet w filmach — jego słodkie "Pika Pika" zawsze rozczula szerokie grono odbiorców.

Macie swoje ulubione zwierzątka z gier?

Co o tym myślisz?
Komentarze (0)
arrow
Ludzie kupują nie tego Xboxa, co trzeba