ekologia
Ekoseksualność, czyli naturę traktuj jak kochankę i przeżyj orgazm w błocie
IKEA

Zielony Black Friday od IKEA. Sieć rusza z akcją Oddaj i Zyskaj, wspierając obieg zamknięty

Źródło zdjęć: © IKEA, Facebook
Anna RusakAnna Rusak,18.11.2021 12:00

Znudziła ci się szafka z IKEA, ale chcesz być eko i nie zamierzasz jej tak po prostu wyrzucać na śmietnik? Spokojnie, teraz możesz ją oddać i odzyskać pieniądze

bEUAeMyH

Black Friday nie musi być ciosem w serce przepełnionej niepotrzebnymi rzeczami planety. IKEA startuje z nową akcją Oddaj i Zyskaj, dzięki której będziecie mogli być eko i przy okazji trochę zarobicie.

Zielone Black Friday wystartuje trochę wcześniej, bo 22 listopada. To właśnie tego dnia w Dziale Obsługi Klienta IKEA będziecie mogli odsprzedać używane przez was meble.

Na czym polega Oddaj i Zyskaj?

Po pierwsze wasze meble z IKEI nie mogą mieć więcej niż 5 lat. Jeśli już takie znajdziecie, to musicie wejść na stronę akcji Oddaj i Zyskaj, żeby je wycenić. W formularzu znajdziecie pytania m.in. o stan i rodzaj sprzętu.

Następnie musicie przyjechać z meblem do IKEI, by sprawdzić, czy opis zgadza się z faktycznym stanem rzeczy. W zamian dostaniecie od firmy kartę refundacyjną na zakupy w sklepie. W zależności od kondycji mebla dostaniecie zwrot w wysokości 50% lub 30% jego pierwotnej ceny.

bEUAeMyJ

Później wasze meble trafiają do działu Circular Hub. To miejsce, w którym będzie można kupić takie odebrane od innych klientów sprzęty. Jeśli zastanawiacie się, co można oddawać, to tutaj znajdziecie szczegóły. Pamiętajcie tylko, że sami musicie je dostarczyć do IKEI.

Ile potrwa Oddaj i Zyskaj

Na stronie akcji Oddaj i Zyskaj możemy przeczytać, że IKEA będzie się starała, by usługa była dostępna również po Black Friday i my mocno trzymamy za to kciuki. W końcu dawanie drugiego życia niepotrzebnym sprzętom to jedna z najlepszych i ekologicznych rzeczy - InPost też coś o tym wie.

IKEA Lamp Spike Jonze (2002 and 2018)

Przypomnijmy może jeszcze, że rok temu pisaliśmydokładnie takiej samej akcji w Wielkiej Brytanii, więc są szanse na to, że usługa zostanie z nami na stałe. W końcu jak wtedy mówił Hege Sæbjørnsen, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA w Wielkiej Brytanii:

bEUAeMyL

"Dążymy do celu, jakim jest osiągnięcie pełnego obiegu zamkniętego i pozytywnego wpływu na klimat do 2030 r. Będziemy nadal podejmować odważne kroki, aby do tego czasu wszystkie produkty były wytwarzane z materiałów odnawialnych, nadających się do recyklingu i/lub poddanych recyklingowi".

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
16-latkowie z Polski odkryli, jak skutecznie walczyć z plastikiem. Pomogą nam… larwy mola woskowego