Trzecie oko dla smartfonowych zombie

Ze smartfonowym zombie nie warto walczyć. Lepiej kupić mu trzecie oko

Źródło zdjęć: © Reuters / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,10.06.2021 15:34

Południowokoreański projektant, 28-letni Paeng Min-wook, stworzył rozwiązanie dla osób, które są uzależnione od smartfona – jest to "trzecie oko" pośrodku czoła. Czy to już "Cyberpunk 2077" w rzeczywistości? Jeśli tak, to nie mam nic przeciwko!

Koreańczyk zauważył problem i wymyślił rozwiązanie. Problemem są młode osoby nazywane "smartfonowymi zombie". Chodzi o przechodniów, którzy są tak bardzo pochłonięci wgapianiem się w ekran telefonu i życiem wirtualnym, że nie widzą, co dzieje się w świecie rzeczywistym wokół nich. Stanowią niebezpieczeństwo dla rowerzystów, kierowców i innych spacerowiczów.

Paeng Min-wook, student studiów podyplomowych związanych z projektowaniem przemysłowym, wymyślił i wykonał urządzenie, które nazwał "trzecim okiem". Jak działa wynalazek? Kamera znajdująca się na czole człowieka wykrywa przeszkody, które pojawiają się przed smartfonowym zombie i ostrzega go przed potencjalnym zagrożeniem, np. śmietnikiem, słupem lub innym przechodniem.

Jak działa "trzecie oko"?

Wynalazek Koreańczyka wykorzystuje dwa czujniki. Jeden, żyroskopowy czujnik, mierzy kąt nachylenia szyi użytkownika – kiedy "zombie" zgina głowę, czujnik się aktywuje. Drugi, ultradźwiękowy czujnik oblicza odległość między robotycznym okiem a wszelkimi przeszkodami. Jeśli człowiek znajdzie się w odległości metra lub dwóch od przeszkody, "trzecie oko" ostrzeże go za pomocą sygnału dźwiękowego.

trwa ładowanie posta...

Szkoda, że to tylko w celach satyrycznych

Wynalazca przetestował "trzecie oko", wybierając się na spacer po Seulu, czym przyciągnął uwagę przechodniów. – Wygląda jak kosmita z okiem na czole – powiedział jeden ze świadków pokazu dla agencji Reuters.

Niestety, "trzecie oko" nie wejdzie do masowej produkcji, ponieważ Paeng Min-wook wykonał je w celach satyrycznych. Chce, aby "smartfonowe zombie" potraktowały projekt jako ostrzeżenie.

South Korean designer invents ‘third eye’ to keep smartphone addicts safe while walking

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0