memy
Taneczny DJ podbija TikToka. Ta zabawka to hit
Muzeum z memami w Hongkongu!

Zapomnijcie o "normalnym" muzeum! Oto muzeum z MEMAMI

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,11.08.2021 10:09

Denerwują Was stare i nudne muzea, które są udręką dla młodych ludzi? W Hongkongu stworzono właśnie "lek" na takie atrakcje. Oto najnowsze muzeum poświęcone... memom :P

Ile razy nudziliście się na wycieczkach do muzeum? Wiadomo, poznawanie przeszłości, szczególnie przez oglądanie jej na żywo, może przekazać znacznie więcej, aniżeli czytanie o niej z książek. Ale ileż można pokazywać młodym takie same rzeczy?

Patrząc ze strony młodych, oni najczęściej muzea traktują jedynie jako możliwość wymiksowania się na kilka godzin z zajęć. Bo co jest lepsze: kilka godzin polskiego i biologii czy przejście się gdziekolwiek? Odpowiedzcie sobie sami. Ale! Jest coś, co mogłoby się Wam spodobać, a co właśnie zostało ogłoszone:

Muzeum memów w Hongkongu

trwa ładowanie posta...

W Hongkongu powstała nowa ekspozycja muzeum K11. Czy to kolejne przedstawienie jakiejś historii sprzed setek lat? Kolejny nudny temat? Nic bardziej mylnego. Tematem przewodnim są... memy!

Wystawa została obwieszczona jako "pierwsze na świecie muzeum memów" - co najprawdopodobniej jest prawdą. Bo kto wpadłby na pomysł, aby przenieść cyfrowy fenomen do naszego świata? W sensie, aby zobaczyć wystawę, trzeba udać się do określonego miejsca - nie ma jej online.

Odwiedzający mogą cofnąć się w czasie i zobaczyć historię memów na różnych telewizorach. W sumie na wystawie umieszczonych zostało ponad 100 heheszkowych obrazków. Znalazło się miejsce na najróżniejsze memy: od prehistorycznego "doge’a", "Rick rollów", "pen-pinapple-apple-pena", po mojego ulubionego:

trwa ładowanie posta...

To nie jest zwykłe muzeum

Każdy może odwiedzić tam także interaktywną strefę 4D, gdzie można... poczuć memy! Dosłownie. Ale w sumie, to bałbym się powąchać niektórych z nich... Bo jak będzie pachnieć "Grandpa Harold" trzymający kawę?

trwa ładowanie posta...

A może chcielibyście zrobić sobie memiczny (i tymczasowy) tatuaż? To też jest możliwe na wystawie. I tak, można zrobić sobie dziarkę z czymkolwiek się chce. Nawet, jeżeli byłby to SpongeBob.

Konto wystawy na Instagramie również jest bardzo memiczne. Jak bardzo? Znajdziecie tam wszystkie ostatnio modne żarty. Od zjazdu na autostradzie po… inne, jeszcze lepsze memy!

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Niestety, aby obejrzeć eksponaty, musicie przemierzyć tysiące kilometrów. Wystawa jest w K11 Art Mall i będzie otwarta jedynie do 9 września.

Źródło: Insider

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Portal AniaGotuje został bohaterem memów. O co chodzi?