Wonder Woman ma dziewczynę

Wonder Woman oficjalnie ma dziewczynę! Homofobiczne komentarze za 3, 2, 1...

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,10.12.2021 11:37

Ten news nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, bo już w 2016 roku Greg Rucka potwierdził, że Wonder Woman jest queer. Musieliśmy jednak poczekać kilka kolejnych lat, aby się dowiedzieć, kim jest dziewczyna superbohaterki - to księżniczka Zala-El.

Większość z nas kojarzy filmową Wonder Woman, w którą wcieliła się izraelska aktorka Gal Gadot. Jest ona członkinią plemienia Amazonek żyjących na fikcyjnej wyspie Themyscira. W filmach obserwowaliśmy, jak superbohaterka rozwija relację z pilotem Stevem Trevorem... ale chyba nikt nie oczekiwał, że była to jedyna relacja Wonder Woman w jej życiu, prawda?

W nowej serii komiksów od DC Comics "Mroczni Rycerze ze Stali" (ang. "Dark Knights od Steel") Wonder Woman chwali się tym, że jest w romantycznym związku z inną kobietą. Napisana przez Toma Taylora, Yasmine Putri, Arifa Prianto i Wesa Abbotta historia przedstawia superbohaterów DC jako średniowiecznych wojowników. O relacji Wonder Woman dowiadujemy się w drugim tomie serii.

W drugim tomie Lois Lane przybywa na wyspę Amazonek Themyscira, aby przekazać księżniczce Zala-El - siostrze Supermana - tragiczne wieści o tym, że jej ojciec został zamordowany. Gdy księżniczka pogrąża się w rozpaczy, Wonder Woman podchodzi do niej, aby ją pocieszyć. - Czegokolwiek potrzebujesz, jestem przy tobie - mówi Diana i namiętnie ją całuje. Następnie Zala-El odlatuje, aby pomścić ojca.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Wonder Woman ma dziewczynę - domyślaliśmy się tego od dawna

W nowej serii od DC Comics fani po raz pierwszy mogą zobaczyć, że Wonder Woman ma dziewczynę. Czy jest to zaskoczenie? Raczej nie, ponieważ w 2016 roku Greg Rucka - amerykański pisarz komiksów DC Comics - powiedział, że Wonder Woman "oczywiście była zakochana w innych kobietach i miała z nimi relacje".

Wonder Woman 1984 – Official Trailer

DC Comics odkrywa bohaterów LGBTQ+

Uniwersum DC stało się przyjaznym miejscem dla społeczności LGBTQ+. W pierwszej dekadzie lat 00. dowiedzieliśmy się, że Batwoman jest osobą queer. Fani pozytywnie zareagowali na tę wiadomość, więc w kolejnych latach Harley Quinn i Bluebird ujawniły się jako osoby biseksualne. W 2021 roku dowiedzieliśmy się, że Superman oraz Robin również są osobami biseksualnymi.

Nie wszystkim to się jednak spodobało - mowa o Krzysztofie Stanowskim.

Źródło: Advocate.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 43
  • emoji kupka - liczba głosów: 26