Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy pierwsze recenzje

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". Pierwsze opinie zamkną usta hejterom?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Twitter, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.08.2022 15:30

Niektórzy szczęściarze obejrzeli już dwa pierwsze odcinki najbardziej wyczekiwanego serialu tego roku. Jaki jest "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"?

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" trafi na Prime Video już 2 września. Serial jeszcze przed premierą zyskał spore grono krytyków. Część fandomu ma żal do Amazona, że w serialu traktującym o czarach, smokach i drzewach mówiących ludzkim głosem, występują postaci o różnych kolorach skóry. Kontrowersje wzbudził m.in. czarnoskóry elf i niebiałe hobbity.

Podczas gdy zwykli śmiertelnicy obejrzą serial we wrześniu, wybrani krytycy i dziennikarze branżowi otrzymali przedpremierowy dostęp do dwóch pierwszych odcinków. Szczęśliwcy podzielili się wrażeniami w mediach społecznościowych. Opierając się na ich wrażeniach, można ostrożnie stwierdzić, że "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" będzie mega hitem.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - Oficjalny Zwiastun | Prime Video Polska

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". Znamy pierwsze opinie

Scenarzysta Eric Francisco z portalu "Inverse" okrzyknął serial jako "wielki, odważny, piękny". Wyraził jednak wątpliwość, czy produkcja dorówna filmowej trylogii Petera Jacksona i czy zasłuży na podpisanie jej nazwiskiem Tolkiena. Jest jeszcze za wcześnie, aby o tym wyrokować. "Póki co jest to maksymalistyczny szyk, jakiego można oczekiwać po tak wysokobudżetowej produkcji" - napisał Francisco na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

"Pierwsze dwa odcinki "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy" są spektakularne. Pod względem skali, zakresu, ambicji i rozmachu nie mają sobie równych w historii telewizji. Mają za zadanie wprowadzić widza do przedstawionego świata. Potrzeba czasu, aby wzbić się w powietrze" - napisał Brandon Katz na Twitterze, redaktor serwisu "The Wrap".

trwa ładowanie posta...

Rodrigo Salem, dziennikarz brazylijskiego pisma "Fohla", napisał w mediach społecznościowych, że "Pierścienie Władzy" są przeżyciem kinowym. "W idealnym świecie oglądalibyśmy je na dużym ekranie. Serial to czysty Tolkien, jednocześnie blisko związany z filmami Petera Jacksona. Efekty specjalne są genialne, aktorstwo wspaniałe, a PROLOG zmiażdży wszystkie wasze wątpliwości" - twierdzi Salem.

trwa ładowanie posta...

Według redaktorki portalu "Entertainment Weekly" Devan Coggan, pierwsze dwa odcinki serialu sprawiają ogromną frajdę. "To powrót do Śródziemia. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, dokąd podąży ta historia" - napisała Coggan na Twitterze.

Kat Moon z portalu "TV Guide" na Twitterze twierdzi, że pierwsze dwa odcinki "Pierścieni Władzy" są wspaniałe, odważne i ambitne. "Absolutnie je pokochałam. Ujęcia Śródziemia są oszałamiające i chciałabym, aby wszyscy je zobaczyli na dużym ekranie" - stwierdziła Moon.

Neil Gaiman pozytywnie o "Władcy Pierścieni: Pierścieniach Władzy"

Pierwsze dwa odcinki "Pierścieni Władzy" miał okazję obejrzeć pisarz i scenarzysta Neil Gaiman. "Bardzo, bardzo fajne. Pamiętam, że gdy jako dzieciak kupiłem "Silmarillion", nie był to prequel, na który liczyłem. Wtedy chciałem przeżyć to, co zapewniły mi odcinki serialu. Z entuzjazmem obejrzę całą produkcję, gdy się pojawi" - stwierdził Gaiman na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

"Przygotujcie się, że skala i rozmach "Pierścieni Władzy" was zmiecie. Nie wiem, jak oni tego dokonali, ale zrobili "Władcę Pierścieni", który przypomina "Władcę Pierścieni". Wszystko jest niesamowite. Od pracy kamery, przez kostiumy, po scenografię. I oczywiście obsadę. Przygotujcie się na coś wyjątkowego. Chcę więcej" - uważa redaktor Steven Weintraub z portalu "Collider".

trwa ładowanie posta...

Zamierzacie obejrzeć "Pierścienie Władzy"?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Jaay,zgłoś
Jedyna opinia jaka tu ma znaczenie to opinia Jacksona i ludzi związanych z Tolkienem. Wszyscy jednogłośnie mówią, że to ujma dla twórczości Tolkiena.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się