Kim jest Halbrand?

"Pierścienie Władzy". Kim jest Halbrand? Fani mają niesamowite teorie

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.09.2022 16:31

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" budzi wiele emocji. Fani serialu zastanawiają się, kim jest Halbrand. Na temat enigmatycznego towarzysza Galadrieli powstało wiele teorii. Przybliżymy wam najciekawsze z nich.

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Serial osadzony na długo przed wydarzeniami znanymi z trylogii "Władca Pierścieni" i "Hobbita" przybliża losy wielu mieszkańców Śródziemia i krain sąsiednich. W jednej scenie oglądamy zabawne perypetie Harfootów, aby następnie przenieść się do obozu pracy niewolników, którym zarządzają orkowie.

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". Kim jest Halbrand?

Jedną z najbardziej tajemniczych postaci w serialu jest Halbrand. Poznajemy go w momencie, gdy Galadriela - po ucieczce z łodzi płynącej do Valinoru - trafia na wrak statku z rozbitkami. Halbrand okazuje się być człowiekiem bez skrupułów, gdy chodzi o ratowanie własnego życia. Podczas ataku morskiego potwora ucieka tratwą od wraku, skazując towarzyszy żeglugi na śmierć. Niedługo później rzuca się w głębiny, gdy elfia bohaterka wpada z masztem statku do wody. Jak rozgryźć tę postać?

The Lord of the Rings: The Rings of Power - Official Trailer | Prime Video

Czy Halbrand to Sauron?

Portal "Nerdist" sugeruje, że Halbrand jest sługą Morgotha, czyli Sauronem. Mężczyzna w jednym z odcinków powiedział, że jego ludzie nie mają króla. Z serialu dowiadujemy się, że Halbrand uciekł z Krain Południowych przed orkami. Nosi naszyjnik z zagadkową zawartością. Galadriela odkrywa, że symbol widoczny na naszyjniku to symbol króla Południowych Krain. Halbrand nie zaprzecza, tylko stwierdza, że zabrał naszyjnik martwemu mężczyźnie. Mówi, że nie jest bohaterem, którego szuka Galadriela, bo jego przodkowie złożyli przysięgę krwi Morgothowi.

Sauron nie miałby problemu z przybraniem ludzkiego wcielenia, gdyż jest zmiennokształtny. Ponadto potrafi zmanipulować innych tak, aby służyli jego celom. Sługa Morgotha może kontrolować różne istoty, nawet atak potwora morskiego. To tłumaczyłoby, dlaczego tylko on ocalał spośród rozbitków. Podczas sztormu uratował Galarielę, aby zdobyć jej zaufanie i poznać plany wroga. Byłby to niezwykle ciekawy twist, biorąc pod uwagę, że misją elfki jest zgładzenie Saurona.

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". Teorie wokół Halbranda

Serwis "Radio Times" wskazuje, że Halbrand może być najstraszliwszym sługą Saurona, Czarnoksiężnikiem z Angmaru, najpotężniejszym z dziewięciu Nazgûli. Inna teoria zakłada, że mężczyzna zostanie w przyszłości Królem Umarłych. W mitologii Śródziemia Król Umarłych władał królestwem w Górach Białych. Złożył przysięgę do walki u boki Isildura, ale nie dotrzymał jej, gdy wybuchła wojna z Sauronem.

Inne fanowskie teorie zakładają, że jest on zaginionym ojcem Theo. Chodzi o syna zielarki z Bronwyn, która romansuje z elfem Arondirem. Być może Halbrand jest po prostu zwykłym człowiekiem z mroczną przeszłością, do której nie chce wracać. To jest całkiem prawdopodobne, ale - bądźmy szczerzy - najnudniejsze rozwiązanie. Jak jest naprawdę? Przekonamy się w kolejnych odcinkach "Pierścieni Władzy".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Jaay,zgłoś
Jacy fani XDDDDD Wszyscy którzy oglądają obiektywnie uznają serial za tragiczny. Nawet ci opłaceni przez amazona mają problem ze znalezieniem pozytywów
Odpowiedz
3Zgadzam się11Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (2)