Walmart czerpie zyski z siatki pedofilskiej?

Walmart czerpie zyski z siatki pedofilskiej? Szalona teoria spiskowa hitem TikToka

Źródło zdjęć: © Vibez / Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,04.07.2022 17:30

Na TikToku zyskuje popularność teoria spiskowa, zgodnie z którą amerykańska sieć supermarketów Walmart handluje dziećmi. Dowód? Wysokie ceny obuwia i opisy niektórych produktów, które rzekomo są wskazówkami dla pedofilów.

Walmart to największa amerykańska sieć supermarketów, która posiada ponad 10 tys. sklepów w 24 krajach na świecie. Charakterystyczne dla tej sieci są niskie ceny produktów, co znajduje odzwierciedlenie w sloganie Walmart: "Zawsze niskie ceny. Zawsze". W Polsce firmę wypromował Jarosław Kuźniar, który przyznał, że podczas podróży po USA kupił rzeczy w Walmarcie, po czym po skończonej wyprawie wszystko oddał, dzięki czemu sporo zaoszczędził.

Ponad 2,4 mln wyświetleń, 240 tys. polubień i ponad 6 tys. komentarzy na TikToku zyskał film z sugestią, że Walmart jest wykorzystywany przez zorganizowaną grupę przestępczą dla handlu dziećmi. Nagranie przedstawia produkty na stronie internetowej Walmart, a konkretnie obuwie, którego cena jest niedorzecznie wysoka - 5 tys. dolarów za parę butów sportowych. Podobno to oznacza, że na sprzedaż tak naprawdę wystawiony jest człowiek...

trwa ładowanie posta...

Teoria spiskowa: Walmart organizuje handel ludźmi?

Autorka filmu twierdzi, że w opisach niektórych produktów na stronie Walmart przedstawione są dane na temat osoby wystawionej na sprzedaż np. rozmiar obuwia 7 oznacza, że do kupienia jest dziecko w wieku 7 lat.

Sensacyjne materiały, które mają dowodzić, że Walmart uczestniczy w przestępczym procederze, krążą w sieci od 2021 roku. Narracja jest zawsze podobna - screenshot bardzo drogiego elementu garderoby dla dzieci ze strony Walmart ma dowodzić temu, że sieć supermarketów czerpie zyski z siatki pedofilskiej.

Walmart użycza swojej strony internetowej sprzedawcom zewnętrznym, aby mogli oni dotrzeć ze swoimi produktami do klientów. Kiedy Walmart dzięki mediom dowiedział się o zjawisku odzieży wystawionej po zawyżonych cenach, przeprowadził wewnętrzne dochodzenie, które wykazało, że buty po 5 tys. dolarów to skutek błędu sprzedawcy podczas obsługi systemu sprzedaży.

Firma zaktualizowała błędne ceny produktów, w związku z czym na stronie Walmartu nie ma już absurdalnie drogich rzeczy, a teoria spiskowa o siatce pedofili nie ma sensu. Jednocześnie firma zaprzecza insynuacjom, jakoby pomagała w handlu ludźmi. - Tego typu teoria jest kłamstwem - oświadczył rzecznik Walmart dla agencji Reuters.

Teoria spiskowa Walmart to kolejna afera Wayfair?

Walmart to nie jedyna amerykańska firma, którą obrali sobie za cel wyznawcy teorii spiskowych. Warto przypomnieć o zarzutach wobec producenta mebli Wayfair. Przedsiębiorstwo miałoby być przykrywką dla handlu dziećmi. Co na to wskazuje? Zwolennicy tej teorii zauważają, że rzeczy, które oferuje Wayfair, mają takie same nazwy jak imiona zaginionych dzieci, a ceny niektórych przedmiotów są absurdalnie wysokie - co podobno oznacza, że aukcja dotyczy człowieka.

Teoria spiskowa znana jako "afera Wayfair" zyskała zwolenników na całym świecie. Niestety mniej popularne jest rozwiązanie zagadki, które przedstawili dziennikarze BBC. Okazało się, że nazwy przedmiotów znajdujących się na stronie Wayfair są generowane losowo przez algorytm, a niedorzecznie wysokie ceny przedmiotów to efekt błędu oprogramowania.

Wayfair: The false conspiracy about a furniture firm and child trafficking - BBC News

Źródła: TikTok/Reuters/Politifact/Konkret24

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1