muzyka
Quebonafide, Omega Sapien i Latwogang: prawie oficjalny teledysk "Sniffing Gas"
mapa festiwali we wrześniu

Tych imprez nie możesz przegapić we wrześniu! [MAPA]

Źródło zdjęć: © vibez.pl
Anna RusakAnna Rusak,21.08.2020 19:06

W te wakacje musieliśmy zrezygnować z większości festiwali i dużych imprez. Na szczęście nie wszystko stracone! Jest jeszcze parę wydarzeń, na które warto wybrać się we wrześniu.

Open’er, Pol’and’Rock, Orange Warsaw Festival... To tylko kilka dużych wydarzeń, które ze względu na pandemię nie odbyły się w zapowiadanym terminie lub w takiej formie jak zazwyczaj. Czyżby to był koniec imprezowego lata? Spokojnie, na naszej mapie znalazło się jeszcze kilka dat wartych odnotowania.

mapa festiwali
mapa festiwali (vibez.pl)

Millennium Docs Against Gravity

"Z czułości do świata" - tak brzmi przewodnie hasło festiwalu inspirowane noblowską przemową Olgi Tokarczuk. Siedem miast, dwa tygodnie, 150 wyjątkowych filmów z całego świata - tak właśnie będzie wyglądała tegoroczna odsłona imprezy.

W programie pojawiają się cztery nowe sekcje - Pieniądze i władza, Zrozumieć Chiny, Prawa metafizyki oraz Z domowych archiwów. Do tego nie zabraknie sesji Q&A z najważniejszymi twórcami kina dokumentalnego, warsztatów, paneli dyskusyjnych oraz muzyki.

17. edycja festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w różnych miastach i terminach - szczegóły znajdziecie na powyższej mapie.

A zwiastuny filmów możecie obejrzeć tutaj.

17. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity I ZWIASTUN FESTIWALU

Enea Spring Break (10-12 września, Poznań)

Organizatorzy festiwalu, mimo przeciwności, postanowili wesprzeć branżę muzyczną. Dlatego kolejna edycja Spring Break odbędzie się w wariancie hybrydowym: artystów będziemy mogli posłuchać dwa razy w tygodniu, od września do listopada. Co ważne, koncerty będą dostępne zarówno online, jak i dla dozwolonej liczby widzów na żywo.

Na scenie zobaczymy m.in. Matę, Julię Pietruchę, Króla, Margaret, Ralpha Kamińskiego i Sanah.

Pełną listę wykonawców znajdziecie tutaj.

trwa ładowanie posta...

Festiwal Inne Brzmienia (3-6 września, Lublin)

To propozycja dla fanów wschodu i alternatywnych brzmień. Lubelski festiwal, który odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury (w sierpniu mogliście uczestniczyć w koncertach zorganizowanych w Białymstoku i Rzeszowie), od lat jest synonimem różnorodności i wysokiej jakości muzycznej. Na szczęście Inne Brzmienia nie rezygnują z tegorocznych koncertów!

Na scenie zobaczymy słynne i inspirujące zespoły m.in. z Peru, Wilna i Londynu. W programie znajdziecie także liczne wystawy. Jeśli macie ochotę na coś odświeżającego, nie może Was tam zabraknąć.

Po więcej informacji klikajcie tutaj.

Lato na Pradze (2-27 września, Warszawa)

W Warszawie wciąż trwa seria letnich koncertów. W pięknym ogrodzie kompleksu Pragi Centrum we wrześniu będziecie mogli usłyszeć: Ralpha Kamińskiego, Pawła Domagałę, Dawida Kwiatkowskiego, Margaret, Płomień 81, LemOn, Voo Voo i Kayah.

Szczegóły znajdziecie tutaj.

trwa ładowanie posta...

Last Minute Summer Festival - WrocLove 2020 (18-20 września Wrocław)

Na pożegnanie lata proponujemy koncerty pod chmurką we Wrocławiu. Podczas festiwalu usłyszycie m.in. Nosowską, Happysad, OSTR. Koncerty odbędą się na urokliwym terenie Pergoli należącej do kompleksu Hali Stulecia. Zielone tereny wokół są tak duże, że każdy znajdzie dla siebie bezpieczną przestrzeń.

Odbędą się lub nie, ale warto je wpisać do kalendarza i sprawdzić, czy możecie na nie wpaść:

Noc Muzeów w Łodzi (26 września)

To jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez, która jak większość wydarzeń - ze względu na bezpieczeństwo - została w maju odwołana. Łódź się jednak nie poddaje! Muzea, galerie, instytucje kulturalne i zabytkowe obiekty - to wszystko (prawdopodobnie) będzie czekać na Was we wrześniu.

LGBT Film Festival 2020 (18-24 września, Kraków)

Jeszcze nie wiadomo, czy się odbędzie, ale największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie kulturalne prezentujące kinematografię LGBT+ najprawdopodobniej zagości w Kinie Pod Baranami już we wrześniu. Jeśli dobrze pójdzie, na ekranie zobaczymy osiem filmów pełnometrażowych (zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych) oraz zestaw produkcji krótkometrażowych. Nie wiemy, jak Wy, ale my już nie możemy się doczekać!

To gdzie widzimy się z Wami we wrześniu?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
IGNACY: "Mam naturę control freaka" [WYWIAD]