ekologia
4-latek zapytał Davida Attenborougha, czy ludzkość wyginie... i dostał odpowiedź
buty

Twoje buty mogą pomóc. WoshWosh zorganizował zbiórkę obuwia dla potrzebujących

Źródło zdjęć: © Jakob Owens / Unsplash.com
Anna RusakAnna Rusak,06.04.2021 13:45

Zbierają to, w czym już nie chodzicie, żeby pomóc innym, a wspiera ich m.in. Converse i Kubota. Jeśli jeszcze nie przejrzeliście swoich szaf, to najlepszy moment, by to zrobić!

bDUuxjfT

Wiosenne porządki już za Wami? A może wciąż macie je w planach? Jeśli przejrzeliście szafy i wygrzebaliście z nich trochę już zniszczone trampki, które Wam się znudziły i lekko nadwyrężone letnimi spacerami sandały, to zamiast wyrzucać je na śmietnik możecie zrobić coś dobrego.

Za taką wiosenną akcją stoi WoshWosh, czyli pierwsza w Polsce i Europie firmą, która zajmuje się czyszczeniem, odnowią i naprawą butów. W poprzednich zbiórkach udało im się zebrać́ ponad 15 tysięcy par butów, a teraz wracają, by tym razem wiosną wesprzeć tych najbardziej potrzebujących.

Co oddawać?

Przyda się obuwie męskie, damskie, dziecięce – w zasadzie wszystko, co zalega w Waszych szafach i w czym już nie chodzicie. Umówmy się, że wyrzucenie takich butów na śmietnik nie jest ani ekologiczne (odsyłam do naszego tekstu o butach z „eko” skóry), ani rozsądne – w końcu to, że czegoś już nie nosimy, nie oznacza, że nie może się przydać komuś innemu.

A komu może się przydać?

Zebrane przez WashWash buty za pośrednictwem fundacji, trafią do domów samotnych mam, domów dziecka, sierocińców i osób bezdomnych. Firma w miarę możliwości odświeży je tak, żeby można w nich było znowu chodzić.

bDUuxjfV

Co trzeba zrobić?

Wystarczy wysłać nieużywane buty na adres firmy z dopiskiem „przekaż wiosnę”(adres: ul. Międzyborska 57/65, 04-027 Warszawa) lub przynieść je do głównej lokalizacji firmy(ten sam adres, co z wysyłką). Ewentualnie można je zostawić w dwóch Pick up Pointach w Lublinie lub Swarzędziu obok Poznania, a także w butiku Balagan Studio na Mysiej.

Zbiórce partneruje też m.in. Coverse - zasponsoruje odświeżenie butów swojej marki oraz Kubota, która przekaże ponad 200 par klapek, a także buty zebrane wśród swoich pracowników.

W ramach podziękowania dostaniecie zniżkę – 20% na odnowienie butów, które chcielibyście zachować dla siebie, a które potrzebują wyczyszczenia lub naprawy. Także to zdecydowanie opcja win-win! Szczegóły znajdziecie tutaj:

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Kiedy Ziemia się smaży, wchodzi ona – najbielsza farba w historii