popkultura
Aresztowania w związku z zabójstwem Tupaca. Przełom po 27 latach
Tom Hanks zostanie odmłodzony przez AI

Tom Hanks będzie grał nawet po śmierci? Aktor w rozmowie o AI

Źródło zdjęć: © @tomhanks Twitter, canva
Marta Grzeszczuk,
18.05.2023 15:45

W rozmowie z Adamem Buxtonem Tom Hanks wypowiedział się na temat możliwości zastąpienia aktorów kreacjami sztucznej inteligencji. Technologicznie to już możliwe.

Tom Hanks był niedawno gościem "The Adam Buxton Podcast". Wypowiadał się m.in. na temat kreatywnych, moralnych i prawnych wyzwań, jakie stawia przed nami coraz szybszy rozwój sztucznej inteligencji.

W 2024 r. premierę będzie miał film "Tutaj" Roberta Zemeckisa. Jego akcja toczyć się będzie na przestrzeni ponad 100 lat. Występujący w głównych rolach Hanks i Robin Wright będą zmieniać wiek za pomocą narzędzia AI "Metaphysics" pozwalającego na kreowanie filmów o fotorealistycznej jakości.

Czy sztuczna inteligencja zastąpi aktorów?

W rozmowie z Buxtonem Hanks powiedział, że może jutro wpaść pod autobus i nie zmieni to jego możliwości występowania w nowych produkcjach. Na argument Buxtona, że mimo wszystko widzowie są jeszcze w stanie odróżnić nagrania AI od realnych, aktor odpowiedział, że "to że będą w stanie odróżnić, nie znaczy koniecznie, że będzie ich to obchodziło".

Kwestią czasu jest osiągnięcie przez modele AI możliwości kreowania filmów, których nieautentyczności nie będziemy w stanie rozpoznać. Jak pisaliśmy niedawno, nawet twórcy sztucznej inteligencji mają obawy co do niekontrolowanego sposobu w jaki obecnie się rozwija.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
50 tys. dol. uleczy złamane serce? Fan Drake'a miał okazję się przekonać