lifestyle
Nowe burgery w McDonald’s. Powrotu tych ulubieńców się nie spodziewacie
Ranking najbrudniejszych toalet w Europie

Toalety publiczne w Warszawie są jednymi z najbrudniejszych w Europie

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.11.2022 14:00

Jeśli podczas wizyty w Warszawie zechcecie pójść za potrzebą do toalety publicznej, przemyślcie sprawę. W rankingu najbrudniejszych toalet publicznych w Europie stolica Polski zajęła wysokie miejsce. To nie jest powód do dumy.

W kalendarzu świąt nietypowych trafimy na bardzo oryginalne okazje do świętowania. 19 listopada naszą uwagę przyciągnie Dzień Toalet. Nie będzie to powód do śmieszkowania, a pretekst do wyrażenia troski nad standardem ubikacji w najbliższej okolicy. Święto ustanowiła Światowa Organizacja Toaletowa, aby pomóc w poprawie zdrowia publicznego na świecie.

Stan toalet publicznych w europejskich miastach zainteresował grupę brytyjskich ekspertów z firmy Showersytoyou zajmującej się sprzedażą kabin prysznicowych. Badacze stworzyli ranking czystości europejskich toalet publicznych. Uwzględnili 27 największych miast w Europie, w tym Warszawę.

Ranking najbrudniejszych toalet publicznych w Europie

Mogłoby się wydawać, że badacze podróżowali od miasta do miasta z przenośnym laboratorium do badania czystości toalet. Nic bardziej mylnego. Ranking powstał na postawie analizy opinii, które użytkownicy Google wystawili tysiącowi publicznych toalet. Eksperci przeanalizowali 8 tys. głosów, uwzględniając średnią ocen wszystkich publicznych toalet w danym mieście, całkowitą liczbę tych ocen i odsetek tych, w których uzasadnieniu pojawiało się słowo "dirty" (ang. "brudny") i jego synonimy.

Jak czytamy w wynikach badania, które cytuje stołeczna "Wyborcza", najczystsze toalety publiczne w Europie są w stolicy Finlandii, Helsinkach. Ich średnia ocen wynosi 4,85/5. Najbrudniejsze toalety publiczne są w Berlinie, których średnia ocen to 0,16/5. Co dziesiąta opinia na ich temat zawiera synonim słowa "brudny".

Jak bardzo brudne są toalety publiczne w Warszawie?

Toalety publiczne w Warszawie wypadają słabo. Stolica Polski trafiła na 9. miejsce w rankingu najbrudniejszych toalet publicznych w Europie ze średnią opinii 1,88/5. Trudno to uznać za sukces, biorąc pod uwagę, że czystsze toalety publiczne znajdziemy m.in. w Bukareszcie, Madrycie, Rzymie, Belgradzie, Stambule, Paryżu czy Pradze.

Nie wiemy, czego życzy się z okazji Dnia Toalet, ale wszystkiego dobrego, jeśli świętujecie tę okazję.

Źródło: wyborcza.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Komentarze (0)
arrow
Transpłciowe kobiety wykluczone. Światowa Lekkoatletyka jest transfobiczna?