Jusee

Test Jusee Cosmetics. Zobacz, jak wypadły kosmetyki Julii Wieniawy!

Źródło zdjęć: © Instagram
MTB,
17.10.2020 10:21

Tak jak obiecywaliśmy na Instagramie – dziś pokażemy Wam efekty testów kosmetyków od Jusee. Czy się sprawdzą? Czy nam zaimponują? Czy może jednak zniechęcą do ponownego zakupu? Przekonajcie się sami!

Jusee Cosmetics to nowe kosmetyki Julii Wieniawy. Marka kieruje się ideą self love, promuje akceptację i wiarę w siebie, a także naturalne piękno. Dlatego na stronie Jusee możemy przeczytać, że kosmetyki powstały w celu podkreślenia urody bez niepotrzebnego zamalowywania buzi.

Co więcej, kosmetyki Jusee mają wyjątkowy skład, dzięki któremu upiększając, jednocześnie pielęgnują. Warto również podkreślić, że są całkowicie wegańskie. Chciecie dowiedzieć się więcej na temat składu? Przeczytajcie nasz poprzedni tekst, w którym oceniała go ekspertka.

Jusee Cosmetics - pierwsze wrażenie

Jeśli chodzi o pierwsze wrażenie po otrzymaniu paczki – jest ono naprawdę pozytywne. Estetyczne opakowanie, notka od twarzy marki oraz wizytówki poszczególnych produktów (zobaczcie niżej). Dostaliśmy sześć pomadek i tusz do rzęs.

I tutaj muszę powiedzieć, że opakowania tych produktów są naprawdę dobrze przemyślane. Zarówno mascara jak i pomadki przychodzą w kartonikach o kształcie trójkątnego graniastosłupa. Po wyjęciu produktu z takiego opakowania, można je rozłożyć – na wewnętrznej stronie ukazuje się nam wtedy szczegółowy opis każdego produktu.

Dowiadujemy się wtedy, jakie właściwości ma np. olej marula dodany do pomadki czy lakesis znajdujący się w tuszu do rzęs.

jusee
jusee

Jedyna rzecz, która niestety nie przypadła mi do gustu, a wręcz troszeczkę utrudniła proces testowania, to brak nazw na samych pomadkach. Jeśli wyrzuci się opakowanie, a chciałoby się zakupić ponownie nasz ulubiony kolor/polecić go koleżance, możemy nawet nie wiedzieć, jak się on nazywa.

Tusz Virtuosa

Dobrze, ale przejdźmy do testu. Na początek zajmijmy się tuszem do rzęs Virtuosa. Mascara zawiera interesującą bąbelkową i silikonową szczoteczkę. Nie należy ona do tych największych. Włoski ma dość krótkie, ale jak dla mnie to dobrze. Zauważyłam, że dzięki temu mam więcej kontroli podczas aplikacji.

Mascara ta ma być lekka, wodoodporna i nieobciążająca – taka rzeczywiście jest. Jej wodoodporność została przeze mnie przetestowana podczas spaceru z psem w okolicznościach ulewy – spisała się na piątkę. Efekt, jaki daje, jest wydłużający, a jednocześnie naturalny. Bardzo ładnie dodaje wyrazu rzęsom i je poczernia.

rzęsy przed i po
rzęsy przed i po

To, czego w mascarach bardzo nie lubię i zawsze unikam, to sklejanie rzęs i pojawianie się na nich grudek. Tutaj na szczęście czegoś takiego nie było. Daję więc mascarze Virtuosa pełne 5/5.

Shameless Lip Crayon

Jeśli chodzi o pomadki Shameless Lip Crayon, oceniłabym je na 4,5 z 5. Są długotrwałe, ładnie napigmentowane, kremowe i nie wysuszają moich ust. To ostatnie jest u mnie bardzo trudne do osiągnięcia, szczególnie przy matowych pomadkach, a takie właśnie wykończenie mają pomadki Jusee po zastygnięciu.

pomadki
pomadki

Pomadki tracą u mnie pół punktu ze względu na grudki, które się w nich znajdują. Dają one niestety nieprzyjemne uczucie w kontakcie z ustami. Co prawda autorki ostrzegają przed nimi w notce dołączonej do paczki.

Według nich dzieje się tak ze względu na dużą ilość naturalnych składników wchodzących w skład pomadek, które się po prostu krystalizują. Myślę więc, że w obliczu wspierania środowiska i chęci nakładania mniejszej ilości chemii na nasze buzie, można na to przymknąć oko ;)

pomadki
pomadki
pomadki
pomadki

Kosmetyków Jusee byłam ciekawa, odkąd tylko pojawiły się pierwsze sneak peaki na Instagramie Julii Wieniawy. Miło mi więc przyznać, że zrobiły na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Tym bardziej, że za marką stoi idea self love, której rozprzestrzeniania nigdy nie za wiele ;)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1