Team X: świeczki były za drogie?

Team X kpi z fanów? Sprzedają świeczki za 44,99 zł, które można kupić w Kauflandzie za 9,99 zł

Źródło zdjęć: © YouTube, Materiały prasowe, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,10.12.2021 14:00

Team X - świeczki mogą być przedmiotem kolejnej inby. Dlaczego świeczki z nadrukiem "Team X" kosztują aż 44,99 zł, a bez napisu 9,99 zł?

Ile razy widzieliście drogi merch od popularnych twórców? To nie jest nic, co obecnie zdziwiłoby przeciętnego fana. Youtuberzy przedstawiają swoje produkty jako "monetarną" formę wsparcia ich twórczości. Tylko czasem ktoś lekko przegina pałkę.

Według internautów Team X chciał naciągnąć fanów

Okej, kilka dni temu do sprzedaży weszła świeczka Team X. Ładne opakowanie, obietnica długiego czasu palenia oraz... dość wysoka cena. Świeczki kosztowały 44,99 zł, a do wyboru było kilkanaście różnych zapachów. I wszystko byłoby ok, ale ktoś na TikToku odkrył jedną rzecz, która przysporzyła Teamowi X trochę problemów:

trwa ładowanie posta...

Tak: dokładnie taka sama świeczka jak od Team X leży na półkach Kauflanda za 9,99 zł. Różnice względem tej od agencji Spotlight? Inne opakowanie, brak nadruku Team X na froncie i… to chyba tyle?

Świeczki Team X wyprodukowała firma BisPol?

Dzięki jednej z klatek z tiktoka wpadłem na jeden trop: nazwa "BisPol". Jest to firma zajmująca się produkowaniem zniczy i świec. Kilka minut wyszukiwania i bingo! Produkt "snk80-79" odpowiada prawie 1:1 lawendowej świeczce od Team X. Różnice? Czas palenia tutaj podany jest jako "około 32 godzin", a nie jak przy świeczce od Team X 40 godzin. Reszta jest realnie taka sama. Czy to przypadek? Nie sądzę.

Team X zrebrandował świeczki i poniósł cenę o 450%?
Team X zrebrandował świeczki i poniósł cenę o 450%? (Materiały prasowe)
Team X zrebrandował świeczki i poniósł cenę o 450%?
Team X zrebrandował świeczki i poniósł cenę o 450%? (Materiały prasowe)

Revo wypowiedział się o tym na swoim streamie, węsząc coś w powietrzu:

Uważam, że byłoby to zbyt ewidentne. Firma [Spotlight ~dop. red] po tych różnych dramach z Team X, pewnie by była w miarę ogarnięta, aby czegoś tak ewidentnie nie robić. Czuje w tym taki haczyk, że jak ktoś to ruszy, to oni pokażą papierki, że to było gdzieś indziej robione na ich zamówienie, ma inny skład i dlatego jest drożej - stwierdził na streamie.

ŚLEDZTWO REVO - CZY TEAM X ZNOWU WCISKA WIDZOM SCAM? - DYSKUSJA Z CZATEM

Sylwester Wardęga przestrzegał przed świeczkami na swoim Stories oraz na lajwie:

WARDĘGA I AFERA ŚWIECZKOWA TEAM X, TEAM X SPRZEDAJE ŚWIECZKI

Tylko problem jest jeden

Firma wycofała już swoje produkty ze strony. Oczywiście Team X, a nie BisPol. W tym momencie pod adresem teamx.pl/product-category/swieczki/, który normalnie pokazywał ogrom świeczek za 44,99 zł, teraz nie ma nic. Ot, ktoś się zorientował, że w internecie powstała drama. Albo wszystkie świeczki zostały wykupione i… nieee no, kto by dał 45 zł za coś takiego?

Team X zrebrandował świeczki i poniósł cenę o 450%?
Team X zrebrandował świeczki i poniósł cenę o 450%? (Materiały prasowe)

Typowy rebranding

Ludzie nie kupują produktu. Kupują logo, które ma stanowić swoisty znak jakości. W przypadku np. iPhone’a, czy zaawansowanych butów, dużą częścią ceny jest R&D, czyli tworzenie produktu (tak w skrócie). Dlatego pogłoski, że "koszt nowego iPhone’a 13 to 1200 zł" to bujda, ponieważ do ceny końcowej dochodzi masa niewidocznych kosztów.

Czy tak samo jest w przypadku świeczki Team X? Wygląda dokładnie tak samo, jak ta od BisPolu. Możliwe, że jest w tym jakiś haczyk, jak twierdzi Revo. Ale rychłe usunięcie produktu ze sklepu nie mogło być raczej przypadkowe.

Aktualizacja, do fanów zaczęły dochodzić pierwsze zamówienia i...

trwa ładowanie posta...

Jest źle. Z pierwszych nagrań od fanów widać, że napis "Team X" to naklejka. Czyli... teoretycznie, z tego co wiemy, fani Team X płacili 35-40 zł za naklejkę i lepsze opakowanie.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 11
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 42
  • emoji smutek - liczba głosów: 11
  • emoji złość - liczba głosów: 18
  • emoji kupka - liczba głosów: 89
Gocha l,zgłoś
Toż to świeczki z kwiaciarni można takie dostać za 9 zł :)
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Adka,zgłoś
Moze naklejki z logo były bardzo drogie :(
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się
lukas,zgłoś
oj, ktoś tu się dowiedział jak działa handel? Mam ich gdzies, ale dopóki ktoś kupuje to z własnej, nieprzymuszonej woli, ani nikt mu tego na siłe nie wciska, to nie ma żadnego problemu moim zdaniem
Odpowiedz
8Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 6