dzień matki

Tani prezent na Dzień Matki, który pokaże, że jest dla Was ważna [LISTA]

Źródło zdjęć: © kolaż, Unsplash.com, Vibez
Anna RusakAnna Rusak,21.05.2021 12:20

Nie musicie wydawać kasy, żeby powiedzieć komuś, że jest dla Was ważny. Dlatego my na Dzień Matki przygotowaliśmy kilka najlepszych, najprostszych, ale i najbardziej wzruszających prezentów, które możecie zrobić sami i to niewielkim kosztem

Dzień Matki tuż tuż, więc pewnie zewsząd atakują Was reklamy różnych produktów, które możecie jej sprezentować. Masaże, kosmetyki, wyjazdy do spa i inne, wcale nie tanie rzeczy, pewnie pierwsze przychodzą Wam do głowy. Ale wiecie, co? To nie musi tak wyglądać.

W tym święcie przecież nie chodzi o wielkie prezenty, a do drobne gesty. O poświęcenie czasu. W codzienności raczej ciężko jest dać tej drugiej osobie tyle uwagi i miłości, ile potrzebuje, ile byśmy chcieli jej dać. Myślę, że Dzień Mamy to idealny moment, żeby to zrobić.

Dlatego nie znajdziecie tutaj długiej listy fancy kosmetyków, ani masaży w czekoladzie. Będą prezenty proste, tanie i od serca. Praktycznie jedyną rzeczą, którą będziecie musieli kupić, będzie czas. Aha i oczywiście, jeśli i tak planujecie sprezentować coś więcej, to w porządku. Przejrzyjcie jednak wcześniej naszą listę, bo może się okazać, że będziecie chcieli dorzucić do tego coś od serca.

Napisz list

Tak, wiem jak to brzmi. Pewnie większość z Was ostatni raz list pisała w podstawówce w ramach zajęć. To raczej nie jest najmodniejsza forma komunikacji. Myślę jednak, że taki prezent dla mamy jest jednym z bardziej idealnych pomysłów. Dlaczego?

trwa ładowanie posta...

Bo po pierwsze można powiedzieć to, czego nie mówi się na co dzień. Można podziękować i wrócić do przeszłości. Trzeba się też przy okazji zastanowić, kim właściwie jest dla nas mama i jaką mamy z nią relację. Poza tym to też bardzo dobra pamiątka, bo taki list można przecież wyciągnąć, przeczytać za jakiś czas, przypomnieć sobie w chwili zwątpienia, że jest ten ktoś, dla kogo jesteśmy ważni.

To też jedna z najintymniejszych form komunikacji. Możecie dzięki niej powiedzieć to, na co też nie starcza odwagi. No i nie wymaga też jakiś specjalnych zdolności. Wystarczy kartka papieru i koperta. I słowa oczywiście. Nie bójcie się ich, one przyjdą. Nie muszą być przecież wielkie. Wystarczy, że będą szczere.

Zrób kolaż

To kolejna rzecz, która nie wymaga nie wiadomo jakich zdolności, ale robi wrażenie. Wystarczy kilka ścinków z gazet i odrobin czasu, żeby stworzyć małe dzieło sztuki. Jeszcze jak je oprawicie w ramki, to już w ogóle! Boicie się, że to za trudne i że nie macie pomysłów? A od czego macie Instagrama? Istnieje mnóstwo inspirujących kont, które mogą Wam pomóc.

Kolaże mogą być słowne, mogą być zrobione tylko z obrazków, mogą być też pomieszaniem obu tych wersji. Jeśli nie macie gazet, to spróbujcie swoich sił w Canvie. To bardzo proste i do tego darmowe narzędzie. Nie wiem, czy może być coś łatwiejszego, a przy tym robiącego takie wrażenie.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Wyklej album

Kolejna rzecz w stylu „minimalny wysiłek, zniewalający efekt”. Przygotowanie takiego albumu nie zajmie Wam jakoś specjalnie dużo czasu, ale na pewno wywoła wiele wspomnień. Oczywiście musicie o tym pomyśleć chwilę wcześniej i wywołać zdjęcia, ale da się to zrobić nawet w 24h.

Poza tym, jeśli zabraknie Wam czasu na uzupełnianie takiego albumu jakimiś tekstami czy komentarzami, to to też dobra forma na spędzenie czasu z mamą. Myślę też, że ona, jej słowa i wspomnienia, mogą dodać takiemu prezentowi jeszcze większą wartość.

trwa ładowanie posta...

Po prostu spędź z nią czas

Serio, nie musicie pisać listów, wyklejać kolaży i albumów. Najważniejsze jest to, żebyście po prostu byli obok. Zabierzcie mamę na spacer, wycieczkę, zróbcie jej ciasto, ugotujcie obiad. Zaaranżujcie domowe spa albo wyciągnijcie stare zdjęcia i po prostu je przejrzyjcie. Zagrajcie wspólnie w jakaś planszówkę albo zróbcie razem świeczki.

Po prostu pomyślcie o tym, jak Wasza mama lubi spędzać czas, czego jej brakuje. Jest na pewno jedna rzecz, za którą tęskni i jesteście nią Wy. Także przemyślcie sprawę i jeśli tylko tak czujecie, to dajcie jej coś więcej niż pierwszy, lepszy kosmetyk z promocji. Myślę, że się ucieszy. Właściwie jestem tego prawie pewna.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0