Solar rapuje o SBM Label

Solar rapuje o rozłamie w SBM Label. Kto odszedł z wytwórni?

Źródło zdjęć: © SBM Label / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.02.2023 12:30

"nigdy więcej 2022" to nowy singiel Solara, jednego z założycieli SBM Label. Artysta na nagraniu podsumował miniony rok w swoim życiu i działalności wytwórni. To szczere wyznanie, które odbiło się szerokim echem wśród fanów hip-hopu.

SBM Label jest jedną z najważniejszych wytwórni hip-hopowych w Polsce, której założycielami są raperzy SolarBiałas. W 2022 roku nad marką zebrały się ciemne chmury. Z wytwórni odszedł Bedoes i założył własny label 2115 Gang. Mata pod adresem byłego kolegi z SBM nawinął kilka gorzkich wersów w utworze "Młody Paderewski". W internecie zaczęły krążyć plotki o odejściach kolejnych artystów z wytwórni.

Solar wypuścił singiel "nigdy więcej 2022", w którym odniósł się do spekulacji dotyczących SBM Label. Utwór podzielony jest na dwie części, z których pierwsza dotyczy życia prywatnego rapera, a druga sytuacji w wytwórni. Piosence towarzyszy przygnębiający teledysk, który trafił na kanał SBM na YouTube.

Solar - nigdy więcej 2022 prod. Białas

Solar ujawnia, kto odszedł z SBM Label

W pierwszej zwrotce raper cofa się wspomnieniami do początku 2022 roku, gdy wybuchła wojna w Ukrainie. Artysta opowiada o problemach w życiu prywatnym - śmierci babci i rozstaniu z partnerką. "Pęka serce, gdy nie słyszę rano 'tata, wstawaj'/ A niestety jest za późno, by naprawiać" - rapuje Solar. Dalej artysta przyznaje, że zmaga się z nerwicą i depresją.

Solar poświęca drugą zwrotkę sytuacji w SBM Label. Przyznaje, że członków wytwórni nie łączy przyjaźń, tylko kontrakty biznesowe. Odnosi się do krytyki pod adresem utworów Doroty Masłowskiej i stwierdza, że spora część opinii wobec piosenek była niesprawiedliwa. Dalej ujawnia, że jest autorem pomysłu kawałka "WCHJ" Kinny'ego Zimmera, który wyszedł na kanale Natsu.

Solar utworem "nigdy więcej 2022" otwiera piątą erę w historii SBM Label. Sugeruje, że może zaskoczyć fanów nową płytą i wyraża nadzieję na kolejną edycję Hotelu Maffija. Artysta potwierdził, że szeregi wytwórni opuścili Jan-RapowanieBeteo. Solar nie żywi urazy do żadnego z raperów, którzy odeszli z labelu. Zapewnia, że ze wszystkimi utrzymuje pozytywne relacje.

Jednym z najnowszych projektów piątej ery SBM Label będzie płyta Białasa. Premiera krążka zapowiedziana jest na 1 marca.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 116
  • emoji ogień - liczba głosów: 56
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 100
  • emoji smutek - liczba głosów: 73
  • emoji złość - liczba głosów: 88
  • emoji kupka - liczba głosów: 713