shia-lebeouf
Shia LaBeouf oskarżony o stosowanie przemocy. FKA twigs złożyła pozew
FKA Twigs

Shia LaBeouf oskarżony o stosowanie przemocy. FKA twigs złożyła pozew

Źródło zdjęć: © Instagram @fkatwigs
Aneta BańkowskaAneta Bańkowska,12.12.2020 19:00

- Shia LaBeouf krzywdzi kobiety - to tylko jeden z cytatów z pozwu, jaki złożyła przeciwko aktorowi FKA twigs. Wokalistka i była partnerka 34-latka ocenia też, że ich związek był "najgorszą rzeczą, jaką przeszła w życiu".

bDTXCWPT

Shia LaBeouf i FKA twigs (jej prawdziwe imię i nazwisko to Tahliah Barnett) rozstali się w 2019 roku, jednak wcześniej szczegóły ich związku nie były znane. Teraz to się zmieniło - magazyn "Variety" dotarł do treści pozwu, który wokalistka złożyła w sądzie w Los Angeles.

Wokalistka oskarża Shię o to, że wykorzystywał ją seksualnie, zaraził chorobą weneryczną, a także stosował przemoc fizyczną, m.in. dusił ją. LeBeouf miał też trzymać w domu broń (a dokładniej kłaść ją przy łóżku, w którym spała para), wyznaczać zasady dotyczące tego, ile razy dziennie Tahliah może go dotykać czy zmuszać ją do spania nago.

W jednym z fragmentów pozwu, który cytuje Viariety, możemy przeczytać:

bDTXCWPV

Shia LaBeouf krzywdzi kobiety. Wykorzystuje je, stosuje wobec nich przemoc zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Jest niebezpieczny.

- FKA twigs

Adwokat Barnett podkreślił też, że on i jego klientka próbowali rozwiązać sprawę polubownie, jednak warunkiem było leczenie psychiatryczne, które miał podjąć Shia. Ponieważ LeBeouf tego nie zrobił, postanowili ujawnić sprawę, by "żadna kobieta nie była już narażona na nadużycia z jego strony".

Shia LeBeouf miał znęcać się nad partnerką przez kilka miesięcy

Po złożeniu pozwu FKA twigs udzieliła też wywiadu, który w całości można przeczytać na stronie The New York Times. 32-latka tłumaczy, że swoim wyznaniem chciała pomóc osobom doświadczającym przemocy i uświadomić społeczeństwo, jakich metod używają oprawcy, by sprawować kontrolę nad swoimi ofiarami.

bDTXCWPX

To, przez co przeszłam z Shią, było najgorszą rzeczą, jaką przeszłam w życiu. Nie sądzę, by ludzie kiedykolwiek myśleli, że to mi się przydarzy. Ale sądzę, że o to właśnie chodzi. To może się przytrafić każdemu.

- FKA twigs

Dramat Tahliah miał trwać przez kilka miesięcy. Para była razem około roku, jednak początkowo aktor miał zdobywać zaufanie wokalistki. Dopiero po pewnym czasie, gdy kobieta uzależniła się od niego emocjonalnie, wykorzystał sytuację. FKA twigs miała się godzić na poniżanie i ataki LeBeoufa także dlatego, że ten szantażował ją ujawnieniem prywatnych wiadomości.

Shia LaBeouf wydał już oświadczenie

Aktor odniósł się do słów FKA twigs za pomocą oświadczenia, które opublikowało NY Times. LaBeouf podkreśla w nim, że Barnett oraz inna jego była partnerka, której zeznania można znaleźć w pozwie, powinny opowiedzieć o wszystkim opinii publicznej, a on sam musi wziąć odpowiedzialność za swoje czyny.

bDTXCWQd

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla mojego alkoholizmu i agresji (...). Przez lata stosowałem przemoc wobec samego siebie i innych. Zdarzało mi się ranić najbliższych. Wstydzę się tej historii i przepraszam tych, których zraniłem. Tak naprawdę nic więcej nie mogę powiedzieć.

- Shia LaBeouf

Shia LaBeouf o stosowanie przemocy był oskarżany już wcześniej. W 2015 roku nagrano go, jak groził i szarpał Mię Goth (kilka miesięcy później została jego żoną). Dowodów na przemoc wobec innych byłych partnerek aktora ma być więcej.

34-latek ma też na koncie bójki, w które wdawał się pod wpływem alkoholu, a także znieważenie policjanta. Z uzależnieniem od napojów wysokoprocentowych gwiazdor serii "Transformers" zmaga się od lat, o czym wiele razy mówił w wywiadach.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Shia LaBeouf oskarżony o stosowanie przemocy. FKA twigs złożyła pozew