trendy
Bill Gates zapewnia, że nie wszczepił ci chipa. "PO CO miałbym to robić?"
Teeter-Totter Wall

Różowe huśtawki są najlepszym projektem 2020 roku

Źródło zdjęć: © Instagram @rrael /
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.01.2021 10:15

Beazley Design of the Year to nagroda przyznawana przez Design Museum w Londynie dla najlepszego projektu mijającego roku. Laureatem plebiscytu za 2020 rok zostały różowe huśtawki znajdujące się na granicy meksykańsko-amerykańskiej.

bFeHSKoj

Londyńskie Design Musem przyznało nagrodę Beazley Design of the Year za 2020 rok parze architektów, Ronaldowi Rael i Virginii San Fratello. Ich dzieło nazywa się "Teeter-Totter Wall" i są to trzy różowe huśtawki. Kluczowe znaczenie ma miejsce, gdzie architekci zamontowali huśtawki – w szczelinach w gigantycznym, ponad 6-metrowym stalowym murze ustawionym na granicy USA i Meksyku.

Granica amerykańsko-meksykańska jest jedną z najpilniej strzeżonych i obwarowanych granic na świecie. Tymczasem huśtawki pozwoliły zbliżyć się do siebie dzieciom z dwóch stron muru – z El Paso w Teksasie i Juárez w Meksyku.

"Teeter-Totter Wall" powstała, aby uświadomić ludziom, że dwa podzielone murem kraje są wewnętrznie ze sobą związane. – To, co robisz z jednej strony, wpływa na drugą. Tym właśnie jest huśtawka – powiedział jeden z twórców instalacji w wywiadzie dla CNN.

bFeHSKol

Tim Marlow, dyrektor londyńskiego Design Museum, nazwał instalację "pomysłowym i przejmującym przypomnieniem, jak ludzie mogą przezwyciężyć siły, które chcą nas podzielić". Dodał, że projekt "zachęcił do odkrywania nowych dróg łączenia ludzi".

Jesteśmy totalnie zaskoczeni tym nieoczekiwanym wyróżnieniem, który dzielimy z kolektywem artystycznym @colectivo.chopeke z Juarez. Co najważniejsze, nagroda przychodzi w momencie, gdy mamy nadzieję na zmiany i że zaczniemy budować więcej mostów zamiast murów.

- Ronald Rael
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Reddit znęca się nad wirtualnymi kobietami. Czatbot nie zadzwoni na policję