Striptiz w Metaverse

Rekrutują facetów na striptiz w Metaverse. Nowy scam na TikToku

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,06.10.2022 18:00

Na TikToku dużą popularność zrobiły filmy, które są rzekomo ofertami pracy w Metaverse. Ich adresatami są młodzi mężczyźni. W zamian za wirtualny striptiz, mieliby otrzymywać stos pieniędzy. Ostrzegamy, że te obietnice można włożyć na półkę z książkami fantasy.

Internet jest pełen oszustów, którzy wymyślają coraz dziwniejsze sposoby, aby wyciągnąć kasę od naiwnych ludzi. Obietnica zarobienia dużej sumy pieniędzy w krótkim czasie potrafi niejednej osobie wyłączyć zdolność myślenia. Dzisiaj opowiemy o metodzie oszustwa, która łączy w sobie TikToka, Metaverse i sex working.

Striptiz w Metaverse. Nowy scam na TikToku

Jeśli regularnie korzystacie z TikToka, bardzo możliwe, że trafiliście na te filmy. Ich autorzy pokazują jak pławią się w bogactwie. Na nagraniach widać luksusowe samochody, drogie zegarki i stosy gotówki. Jak je zdobyć? Wystarczy poświęcić się striptizowi w Metaverse.

trwa ładowanie posta...

Na filmach doklejona jest plansza z napisem: "Oto znak dla ciebie, że powinieneś zacząć udawać kobietę i robić striptiz w Metavese" albo "W tym tygodniu zarobiłem 10 tys. dolarów na striptizie w Metaverse (jestem facetem)". W opisie filmu czytamy, że "striptiz w Metaverse to łatwa kasa". Klipy oznaczone są hasztagami #biznes #przedsiębiorca #wolnośćfinansowa.

Oferty pracy jako striptizer w Metaverse zdobyły ogromną popularność na TikToku. Klipy kuszące obietnicą dużych zarobków mają po kilka milionów wyświetleń. Osoby komentujące nagrania wyrażają entuzjazm, ale spore grono osób zachowuje sceptycyzm wobec oferty.

trwa ładowanie posta...

Ze striptizu w Metaverse w reklamę NFT

Kiedy widzowie pytają w komentarzach, jak mogą zostać pracownikiem w wirtualnej rzeczywistości, autor kanału odpowiada, że muszą dołączyć do serwera na Discordzie. Co się dzieje dalej? Sprawdzili to redaktorzy serwisu "The Daily Dot". Okazuje się, że moderatorzy serwera przekierowują na kanał na Discordzie poświęcony NFT. Tam internauci mogą przeczytać reklamę projektu NFT o nazwie "Holy Nephalem". Nie ma to nic wspólnego z tańczeniem na rurze w Metaverse. Ponadto materiał reklamujący projekt nie pochodzi z Metaverse, tylko gry wideo znanej jako VRChat.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0