trendy
Kraków: Koniec z szybkim kupowaniem biletów przez aplikację. Miasto chce walczyć ze gapowiczami
Reddit

Reddit kupuje Dubsmash – rośnie konkurencja dla TikToka?

Źródło zdjęć: © Pexels
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.12.2020 11:13

Treści wideo to obecnie najpopularniejszy rodzaj contentu w internecie. Zauważyli to właściciele Reddita, którzy przejęli Dubsmash – aplikację do tworzenia krótkich form filmowych. Czy TikTok ma się czego obawiać?

bFPtKrFf

Reddit ogłosił przejęcie Dubsmash. Jest to aplikacja, która umożliwia tworzenie krótkim form wideo. Content na Dubsmash jest łudząco podobny do tego, jaki pojawia się w serwisie TikTok. Nie znamy dokładnych warunków transakcji. Dubsmash, które powstało w 2015 roku, od inwestorów zebrało ponad 20 milionów dolarów.

Dubshmash twierdzi, że znajdujące się w katalogu aplikacji klipy w ciągu miesiąca generują ponad miliard wyświetleń. Reddit ma obsługiwać Dubsmash jako oddzielną platformę i markę. W przyszłości dodawanie klipów na aplikację ma być możliwe bezpośrednio z Reddita.

bFPtKrFh

Dubsmash promuje mało znanych twórców wideo. Reddit oferuje swoim użytkownikom poczucie wspólnoty i współdzielenie różnych pasji. Oczywiste więc jest, że misje Dubsmash i Reddit są powiązane. Obie platformy, koncentrujące się na swoich społecznościach, mogą współistnieć i rozwijać się, ucząc się od siebie nawzajem.

- Steve Huffman, prezes Reddita

Co warto wiedzieć o Dubsmash?

Dubsmash twierdzi, że z aplikacji korzysta ok. 25% czarnoskórych nastolatków w USA. Kobiety stanowią ok. 70% wszystkich użytkowników apki. Nowojorski startup nie ujawnił, ile osób ma konto w Dubsmash, ale podobno 30% użytkowników serwisu loguje się codziennie, aby tworzyć treści wideo.

bFPtKrFj

Przez lata istnienia Dubsmash dowiedzieliśmy się, że treści wideo pobudzają kreatywność, pomagają się integrować oraz pogłębiać więzi międzyludzkie. Chcemy dalej się rozwijać, aby zapewnić zarówno naszym użytkownikom, jak i członkom Reddita, najlepszej klasy produkty wideo. Wierzymy, że naszych twórców połączy zainteresowanie wspólnymi ideami i tematami.

- Suchit Dash, współzałożyciel Dubsmash

Videos I Found on Reddit #152

Skoro jesteśmy w temacie TikToka – wiecie, jaki film wygenerował na tej platformie 530 milionów wyświetleń? Sprawdźcie, co trendowało na TikToku w 2020 roku.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Wyborcza opisała TRUDY osób zarabiających 25 tys. na rękę. "Kończą się czasy, że z nudów leciało się do Włoch"