Post Malone kupił kartę "One Ring" za 2 mln dol.

Post Malone uczynił fana milionerem. Kupił od niego kartę do gry

Źródło zdjęć: © Instagram
Konrad SiwikKonrad Siwik,04.08.2023 16:00

Post Malone kupił od swojego fana jedyną w swoim rodzaju kartę kolekcjonerską "One Ring" z serii "Magic: The Gathering". Artysta zapłacił za nią 2 mln dol., czyniąc tym samym szczęśliwego znalazcę milionerem.

Joshua Brook Trafton to mieszkający w Toronto pracownik handlu detalicznego, a także - podobnie jak jego idol Post Malone - fan gry karcianej "Magic: The Gathering" (MTG). Tak jak inni kolekcjonerzy wyruszył na poszukiwania jedynej w swoim rodzaju karty "One Ring" z zestawu "Władcy Pierścieni".

Poszukiwania karty "One Ring" MTG

Karta Jedynego Pierścienia była poszukiwana przez fanów gry przez wiele miesięcy, aż w czerwcu udało się ją znaleźć Traftonowi. Kiedy zadzwonił do sklepu, w którym kupił paczkę z kartami, aby zapytać, jak zweryfikować jej autentyczność, pracownicy najpierw rozłączyli się, myśląc, że to żart. Sami musieli być zaskoczeni, bo według szacunków szansa na znalezienie karty wynosiła 1:3000000.

trwa ładowanie posta...

Trafton skontaktował się z organizacją PSA zajmującą się weryfikacją kart kolekcjonerskich, która potwierdziła jej autentyczność. Następnie ukrył swój skarb w skrytce bankowej, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Wiedział, że może na nim nieźle zarobić, dlatego wystawił go na sprzedaż w serwisie aukcyjnym - donosi BBC.

Pewnego dnia Trafton otrzymał telefon od agencji marketingowej, która poinformowała go, że musi czym prędzej wyjść z pracy, bo czeka na niego klient. - Spotkasz się z Post Malone, on chce cię poznać i zrobić kilka zdjęć z kartą - usłyszał w słuchawce Trafton.

Post Malone kupił kartę "One Ring" MTG za 2 mln dol.

Nie jest żadną tajemnicą, że Post Malone również jest wielkim fanem "Magic: The Gathering". Wydał nawet własną kolaborację i jest dumnym posiadaczem niezwykle rzadkiej karty Black Lotus, za którą zapłacił 800 tys. dol. "One Ring" była więc dla niego łakomym kąskiem.

Zakulisowe spotkanie Traftona z Post Malonem szybko zamieniło się w "nieoczekiwaną" sprzedaż, kiedy artysta zaczął dopytywać, jaka jest aktualna cena karty.

- Gdy tylko ją zobaczył, powiedział "tak" - wspomina Trafton w rozmowie z BBC. - Powiedziałem "pardon, jak to, co masz na myśli?".

- On na to "tak, wezmę tę kartę" - wspomina szczęśliwy znalazca.

trwa ładowanie posta...

Post Malone zapłacił za kartę "One Ring" 2 mln dol. Trafton udostępnił w mediach społecznościowych nagranie ze spotkania z idolem. Pod filmem zamieścił opis z podziękowaniami dla twórców kart oraz artysty, który uczynił go milionerem:

"Kiedy znalazłem Jedyny Pierścień, pierwszą osobą, która przyszła mi na myśl, był Post Malone. Grałem w MTG od dzieciństwa i oczywiście byłoby wspaniale zatrzymać tę kartę. Ale dla faceta takiego jak ja, możliwość jej sprzedaży zmienia życie. Naprawdę miałem nadzieję, że trafi do kogoś, kto doceni ją tak samo, jak ja. To spełnienie moich marzeń, spotkanie Post Malone’a i kupienie przez niego ode mnie karty Jedynego Pierścienia to dosłownie chwila jak z bajki. Post Malone, Magic: The Gathering zmieniliście moje życie. Takie rzeczy nie zdarzają się ludziom takim jak ja, to chyba magia. Jestem dozgonnie wdzięczny".
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2