seriale
Netflix: Serial "Obserwator" rozsławił dom w Westfield. Mieszkańcy mają dość
Polak MCU

Pierwsza postać z Polski w MCU? Ciekawy casting do nowego serialu

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,25.08.2020 10:51

Czy wiecie, że obecnie nie mamy żadnego Polaka w Marvel Cinematic Universe?! Co prawda Polska była w nim wspomniana kilka razy, jednak nie doczekaliśmy się postaci z naszego kraju. Ale castingowy leak zdradza, że ten stan rzeczy może się zmienić.

bGxQjzcP

Casting dotyczy nadchodzącego serialu z Clintem Bartonem, czyli Hawkeyem. Obecnie nie wiemy za dużo o przygotowywanym cyklu. Na pewno pojawi się w nim Kate Bishop, czyli osoba, która w komiksach przejęła schedę po Clincie. 

Pierwszy sezon ma mieć tylko sześć odcinków i wyjść jesienią 2021 roku na platformie Disney+. Jednak przez zawirowania związane z pandemią, serial może zostać opóźniony nawet do 2022 roku.

Nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji o antagonistach, których Barton i Kate spotkają na swojej drodze. Jednak portal lluminerdi twierdzi, iż dotarł do informacji z castingu.

Casting dotyczy pewnej postaci, której nadano kryptonim Arek. Poszukiwany jest aktor w wieku 20-30 lat, ma pochodzić najlepiej z Europy Wschodniej lub posiadać połączenia z tym regionem.

bGxQjzcR

Jest taka jedna postać z komiksów, która pasuje dość dobrze pod ten casting. Kazimierz Kazimierczak to młody Polak, który po śmierci rodziców oraz najlepszego przyjaciela opuścił swoją trupę cyrkową i przeniósł się do Stanów Zjednoczonych.

Jednak tam, po traumatycznych wydarzeniach, zaczął mordować pod przebraniem klauna. Stąd jego przydomek: Clown. Jego talent do zabijania zaczęły wykorzystywać różne wysoko postawione persony, w tym Kingpin.

trwa ładowanie posta...

Całą historię Kazka możecie przeczytać w komiksach Hawkeye z 2013-14 roku, dokładniej mówiąc w vol. 4.

Czy casting rzeczywiście pasuje do tej postaci?

Tak. Kazimierz jest bardzo ciekawą postacią i pasuje tu, aby wypełnić pierwszy sezon opowieści o duecie Clinta i Kate. Clown może wpasować się dość dobrze w całą historię.

bGxQjzcT

Jeżeli tylko backstory zostanie przedstawione odpowiednio i może otrzymamy miły występ gościnny Kingpina*, to dlaczego by nie? No i wreszcie mielibyśmy pierwszego Polaka w MCU!

*Teoretycznie moglibyśmy zobaczyć powrót Vincenta D'Onofrio, znanego właśnie z roli Kingpina w serialach Marvela od Netflixa - szczególnie że zaraz Marvel będzie mógł skorzystać ze wszystkich postaci, m.in. tych z Daredevilla. A taka ponowna introdukcja byłaby tylko i wyłącznie plusem dla fanów.

Czytaliście (względnie) nowe komiksy z serii Hawkeye?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Cerynin,zgłoś
W filmie "Avengers" (2012r.) grał Jerzy Skolimowski.
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
Tromba i Kuqe dołączy do Bedoesa w obsadzie sezonu drugiego "Wilk" na Canal+