Klocki LEGO z memem "THIS IS FINE"? Możliwe! Kolejne "2022 LEGO IDEAS REVIEW"

2022 LEGO Ideas Review: Mem "THIS IS FINE" i podlaska chata

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez, LEGO
Oliwier NytkoOliwier Nytko,03.01.2023 17:00

Kto by nie kochał klocków LEGO? W kolejnej już edycji LEGO IDEAS pojawiły się genialne projekty miłośników klocków, które mogą trafić do sprzedaży w najbliższych miesiącach. Pokażemy wam najciekawsze pomysły, które teraz sprawdza kapituła konkursowa. To m.in. podlaska chata czy zestaw inspirowany popularnym memem.

Spójrzmy prawdzie w oczy: LEGO nie jest "tylko" dla dzieci. Jest to forma rozrywki dla każdego! Dla młodszych LEGO ma prostsze, bardziej kolorowe zestawy. A dla dorosłych znajdzie się aż nadto contentu. Bo przecież jest zestaw z serialu "The Office", cudowne modele samochodów, czy nawet całe budynki i zabytki o światowej sławie, jak np. wieża Eiffla.

LEGO IDEAS, czyli społeczność bierze zestawy we własne ręce

Wiadomo, większość zestawów LEGO jest tworzonych pod gusta odbiorców, ale przez wewnętrzne zespoły firmy. Jednak od jakiegoś czasu duńska firma wyszła z projtem o nazwie "IDEAS".

Idea jest prosta: każdy może przedstawiać swój pomysł na nowy zestaw, a społeczność może głosować na ulubiony. Jest szansa, że LEGO uzna, że pomysł jest godny realizacji i wprowadzi go do sprzedaży.

"Wymyśl niesamowity pomysł i zostań projektantem LEGO! Tworzenie pomysłów na produkty zajmuje dużo czasu, więc będziesz musiał promować swój projekt i tylko najlepsze z nich zdobędą serca - i głosy - fanów LEGO, ale niesamowita nagroda, jaką jest możliwość zobaczenia, jak Twoje dzieło staje się prawdziwym zestawem LEGO, sprawia, że cały ten wysiłek się opłaca" - czytamy na stronie LEGO IDEAS.

Maszyna do pisania była projektem z LEGO IDEAS!

trwa ładowanie posta...

Wymagane jest 10 tys. głosów społeczności, aby trafić do tzw. "review". Z tego zestawianie kapituła konkursowa wybiera swoje typy, które trafią do produkcji. A ile to trwa?

"Następnie rozpoczyna się przegląd, który trwa kilka miesięcy. W tym czasie niektórzy członkowie mogą otrzymać od zespołu Ideas informacje o aktualizacjach lub pytaniach dotyczących Twojego modelu, choć nie zawsze tak jest" - czytamy na stronie LEGO.

Zestawy LEGO Ideas, które przeszły przez jesienno-zimowe głosowanie

Trzecie głosowanie na zestawy Ideas zostało zakończone. Do sprawdzenia przez kapitułę dostało się aż 36 pomysłów na zestawy.

"Te 36 pomysłów na produkty osiągnęło kamień milowy 10 000 głosów w okresie od początku września 2022 roku do dzisiejszej daty kwalifikacji do przeglądu, czyli 2 stycznia 2023 roku" - ogłasza LEGO.

Co się najbardziej wyróżnia? Naszym zdanie, THIS IS FINE", czyli zestaw lego inspirowany memem.

trwa ładowanie posta...

Inny pomysł, który zebrał 10 tys. głosów, to zestaw z serialu "Community". Ach, to co, zobaczymy film i zestaw?

trwa ładowanie posta...

Z najważniejszych dla nas, Polaków, informacji: podlaska chata z LEGO trafiła także do finalnego procesu "review". Także propsy dla autora Łukasza Więcka!

LEGO Ideas, pomysły na zestawy
LEGO Ideas, pomysły na zestawy (LEGO)

Inne ciekawe projekty, które zasługują na uwagę: mechaniczny zegar z LEGO:

LEGO Ideas, pomysły na zestawy
LEGO Ideas, pomysły na zestawy (LEGO)

A oto wszystkie projekty, które trafiły pod oko kapituły LEGO:

trwa ładowanie posta...

Co z LEGO Ideals z połowy 2022 roku?

Warto przypomnieć, że przecież projekt LEGO Ideas trwa od dawna i nadal czekamy na informację, który z 51 projektów z połowy 2022 roku, trafi do realizacji. Oto projekty, które są nadal sprawdzane przez duńską markę:

LEGO Ideas, pomysły na zestawy
LEGO Ideas, pomysły na zestawy (LEGO)

Rezultaty mają się pojawić we "wczesnym 2023 roku".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 14
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Kenny,zgłoś
Ten mechaniczny zegar to też projekt Polaka xD Sariel to w rzeczywistości Paweł Kmieć
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Kitty,zgłoś
Pewnie ta chata będzie kosztować 3 tysiaki
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się