Patryk Vega zrobi film o Putinie. Czy Rosję może spotkać coś gorszego?
Patryk Vega ogłosił temat swojego anglojęzycznego debiutu. Kontrowersyjny reżyser chce nakręcić film o Władimirze Putinie. Projekt nosi tytuł "The Vor in Law". Chyba się zgodzimy, że jest to jedna z najpotężniejszych kar nałożonych na Rosję od początku wojny.
Patryk Vega mówi good bye! polskiemu kinu. Twórca wielu "wiekopomnych" dzieł pokroju Pitbull, Kobiety mafii czy Miłość, seks & pandemia rusza na podbój Hollywood. Jak donosi The Hollywood Reporter, anglojęzycznym debiutem Patryka Vegi będzie film o Władimirze Putinie. Historia utrzymana w konwencji kina gangsterskiego opowie o drodze po władzę, jaką przeszedł aktualny prezydent Rosji.
Podobne
Tytuł The Vor in Law odnosi się do terminu w rosyjskiej mafii, który oznacza ojca chrzestnego, podaje serwis film.wp.pl. W filmie zobaczymy początki kariery Putina, gdy piastował urząd wicemera Sankt Petersburga i utrzymywał bliskie kontakty z miejscową mafią. Nie zabraknie przedstawienia długiej autokratycznej prezydentury Władimira Putina. Film ma zakończyć się na wątku wojny w Ukrainie.
"The Vor in Law" - kiedy premiera?
The Hollywood Reporter donosi, że budżet produkcji wyniesie 12 milionów dolarów. Patryk Vega sfinansuje film dzięki prywatnym inwestorom. Ekipa filmowa wejdzie na plan w przyszłym roku. Zdjęcia mają powstać w Polsce, na Litwie i na Malcie. Większość obsady ma pochodzić z Europy, ale do obsadzenia roli Putina reżyser szuka gwiazdy wielkiego formatu.
Musimy przecierpieć jeszcze jeden polski film Vegi
Nie możemy się doczekać, jak zareaguje zagraniczna publiczność na anglojęzyczny debiut Patryka Vegi. Zanim to nastąpi, reżyser zrealizuje ostatni polskojęzyczny projekt. Będzie to Autobiografia (Niewidzialna wojna) - dramat inspirowany życiem reżysera.
Vega w wypowiedzi udzielonej The Hollywood Reporter powiedział, że nie cieszy się należytym szacunkiem "w swoim rodzinnym kraju". - Mam złą prasę, bo odniosłem sukces komercyjny. Nie mogę dalej się rozwijać w Polsce. Kariera za granicą jest dla mnie naturalną drogą rozwoju.
„MIŁOŚĆ, SEKS & PANDEMIA” - ZWIASTUN REŻYSERSKI NOWEGO FILMU PATRYKA VEGI
Źródło: hollywoodreporter.com/film.wp.pl
Popularne
- Natalia Magical założyła niebieską platformę. Ile kosztuje miesięczny dostęp?
- Zbanowali ją z niebieskiej platformy. "Dwa tysiące obcych. Bez żadnych limitów"
- Cameraboy oburzony niebieską platformą Natalii? "Magical jest hipokrytą"
- Daniel Magical dostał bana na kicku. Już nie wróci na platformę?
- Jak smakuje nowy zestaw w KFC "Squid Game"? "Cena jest mega wysoka"
- Edzio Rap drugi raz wbił na O'Block. Nawinął z lokalsami (i przeżył)
- Young Leosia i Kacper Błoński mają "dziecko". Ich wspólne lody już w sklepach
- Julii Żugaj pichci ze swoim chłopakiem. Miał być sernik, wyszedł piernik
- Żenujący wpis Amadeusza Ferrariego o Natsu. Przekroczył granicę?