Pandy małe z Wrocławia nie żyją. ZOO odpowiedziało na niepokojące doniesienia
Dziennikarz z Wrocławia poinformował o śmierci pand małych w tamtejszym ZOO. Co stało się z przedstawicielami zagrożonego wyginięciem gatunku?
3 stycznia lokalny dziennikarz Marcin Torz opublikował na X niepokojące doniesienia z wrocławskiego ZOO. Poinformował, że w ostatnim czasie w ogrodzie zoologicznym zdarzają się śmierci zwierząt w niewyjaśnionych okolicznościach.
Podobne
- Mamy szansę na Europejskie Drzewo Roku. Głosowanie wkrótce się zamknie
- Zastrzelił szczenię wilka. Sąd uniewinnił myśliwego
- Najmniejsza antylopa urodziła się w Polsce. Ogromny sukces hodowlany
- Żabson jak poseł Kaleta. Nie radzi sobie z nakrętkami
- Freeganka z Biedronki nie dostanie mandatu? Ważna decyzja dla freegan
Śmierć pand małych w ZOO we Wrocławiu
Torz poinformował, że w ostatnim czasie w ZOO poniosły śmierć pandy małe Livi i Rufus. Napisał, że jedna z nich została znaleziona dopiero po jakimś czasie. O pustym wybiegu mieli poinformować dziennikarza zaniepokojeni turyści.
Rzekoma śmierć pand małych budzi tym większy niepokój ze względu na fakt, że chodzi o zwierzęta w sile wieku. Livi przyjechała do Wrocławia 26 maja 2023 r. z Heidelbergu. Jak podało na Instagramie ZOO Wrocław, miała stworzyć parę z Rufusem. Pandy małe są gatunkiem globalnie zagrożonym wyginięciem.
ZOO Wrocław odpowiedziało na wątpliwości w sprawie pand
Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do ZOO Wrocław. Według informacji, których udzielił nam dział marketingu wrocławskiego ogrodu "samica pandy małej, Livi, padła nagle. Opiekunowie stwierdzili jej nieobecność na wybiegu 2 listopada i rozpoczęli poszukiwania, została znaleziona po 3 dniach w domku na wybiegu, zagrzebana w sianie".
ZOO Wrocław poinformowało nas również, że obraz sekcji zwłok Livi "nie dał jednoznacznej odpowiedzi, co było przyczyną zgonu (tak również może się zdarzyć, na przykład w wypadku ataku serca, choć oczywiście nie możemy jednoznacznie stwierdzić przyczyny jej śmierci)".
Rufus zachorował na zapalenie płuc i padł 30 listopada 2023 r. w wieku 8,5 lat. Według informacji ZOO Wrocław: " To właśnie tyle żyją średnio pandy małe. Stare osobniki tego gatunku przeważnie padają w okresach przedwiośnia i przedzimia".
Dostaliśmy do ZOO Wrocław również zapewnienie, że: "Naszym nadrzędnym celem jest dobrostan zwierząt. W naszym ogrodzie mają one zapewnioną w pełni profesjonalną opiekę, zarówno hodowlaną jak i weterynaryjną".
Popularne
- "Kiedyś ludzie mieli mniej". Hymn boomerów podbija TikToka
- Karty kolekcjonerskie Julii Żugaj w Biedronce. Cena z kosmosu?
- Popek poleciał do Turcji zrobić zęby. Efekt jego metamorfozy jest niesamowity
- Gimper wygrał z Lil Masti w sądzie. Wyrok jest prawomocny
- Zranił ją narzeczony. 32-latka wyszła za mąż za chatbota
- Najwyższy jarmark świąteczny w UE otwiera się w Warszawie. Chwała na wysokości, chwała
- Najdroższa kawa na świecie. Za filiżankę zapłacisz cztery tysiące złotych (SZOK)
- Influencerki oszalały na punkcie zdjęć AI? Dlaczego nie jestem fanką śnieżnej "sesji" [OPINIA]
- Billie Eilish nazywa Elona Muska "żałosnym tchórzem". Biznesmen nie pomaga potrzebującym?





