lifestyle
Chcesz studiować influencing? Rekrutacja już w listopadzie
catfishing?

Oskarżyli ją o catfishing, a ona chce po prostu godnie żyć. Czy proteza zębowa to przesada?

Źródło zdjęć: © TikTok, mamaupinsmoke
Anna RusakAnna Rusak,05.06.2022 10:00

Kobieta została oskarżona o catfishing, choć nie chciała nikogo oszukać. Na TikToku dokumentuje swoje przemiany, bo chce, żeby ludzie czuli się ze sobą dobrze - bez znaczenia jak wyglądają.

O catfishingu słyszy się coraz częściej, ale czy na pewno każdą osobę, która inaczej prezentuje się np. w makijażu i bez niego można również nazwać w ten sposób? Przypadek Ashley Butler z Tennessee pokazuje, że nie jest to do końca taka jasna sprawa.

Na początku może wyjaśnijmy sobie, czym w ogóle jest catfishing. Możliwe, że niektórzy słyszą o tym terminie po raz pierwszy. Tak wyjaśnia go dla portalu "abcZdrowie" psycholożka, psychoterapeutka i seksuolożka - Izabela Dziugieł:

Catfishing to jest bycie okłamywanym, to znaczy, że jest ktoś kto tworzy swoją osobowość on-line, żeby przyciągnąć do siebie i oszukać jakieś gro osób lub jedną osobę. Przyczyny takiego oszustwa mogą być różne, jednak przede wszystkim są to korzyści matrymonialne i, coraz częściej, finansowe.

trwa ładowanie posta...

Ma protezę zębową - internauci twierdzą, że to catfishing

Ashley Butler ma 31-lat i gdy była w toksycznej relacji, uzależniła się od metamfetaminy. Najpierw zaczęła tracić zęby w wyniku przemocy domowej, potem uzależnienie zrobiło swoje i kobieta w 2022 usunęła pozostałe zęby, by móc używać protezy.

Zabieg sfinansował jej anonimowy dawca, co uświadomiło Ashley, że zasługuje na miłość i szacunek. Od tego kobieta czasu stara się cieszyć każdą chwilą, a w akceptacji siebie pomaga jej makijaż i właśnie proteza zębowa. Niestety, niektórzy twierdzą, że dopuszcza się w ten sposób catfishingu.

trwa ładowanie posta...

Ashley podkreśla jednak, że jej zachowania nie można nazwać catfishingiem, bo to termin stworzony do określania osób, które kogoś udają. Ona zawsze jest sobą, ale po prostu musi nosić protezy, bo poczuć się dobrze we własnej skórze.

Zawsze jestem sobą - z makijażem lub bez. Nakładam cień do powiek, podkład i rzęsy, aby poczuć się lepiej - nie po to, by oszukać ludzi. Uśmiecham się z zębami i bez. Moje protezy mnie nie definiują. Dzięki protezom zębowym czuję się teraz dobrze we własnej skórze.

Chce, żeby wszyscy czuli się dobrze we własnej skórze

Ashley prowadzi swojego TikToka, na który wrzuca filmiki z zębami i bez. Chce, by jej profil był bezpiecznym miejsce, w którym ludzie bez zębów będą mogli poczuć się lepiej z samymi sobą. Jej misją jest sprawienie, by nikt nie łączył piękna z wyglądem zewnętrznym.

Moja platforma jest dla wszystkich - to bezpieczne miejsce. Nikogo nie osądzam - jesteś kim jesteś i kocham wszystkich za to, kim są. To nie znaczy, że jestem brzydka lub zła. Chciałbym, żeby ludzie nie łączyli piękna z wyglądem zewnętrznym.

trwa ładowanie posta...

Czy to catfishing?

Trudno chyba, biorąc pod uwagę całą sytuację Ashley, stwierdzić, że kogokolwiek oszukuje. W końcu każdemu z nas w pewnym momencie życia może się przydarzyć sytuacja, która sprawi, że będziemy musieli jakoś w taki sposób pomóc sobie i swojemu własnemu samopoczuciu.

Kobieta naprawdę nie udaje, że jest kimś innym. Po prostu chce żyć normalnie. Przypominam, że zapewne część starszych osób, które znacie, też nosi protezy zębowe. Czy to sprawia, że są innymi osobami? Nie. Za to z pewnością wpływa to na jakoś ich życia. Ashley przecież nie nosi protezy tylko, żeby "wyglądać", ale też po to, by normalnie funkcjonować i jeść.

trwa ładowanie posta...

Źródło: https://www.tiktok.com/@mamaupinsmoke/video/7102920846573882670?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 89
  • emoji ogień - liczba głosów: 37
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 28
  • emoji smutek - liczba głosów: 11
  • emoji złość - liczba głosów: 25
  • emoji kupka - liczba głosów: 105
Szczerze,zgłoś
Kto pisał ten artykuł nie ma takiego słowa jak psycholożka czy seksuolożka jak już to pani psycholog badz ginekolog... jprld 🤦🏻‍♀️ dziennikarstwo schodzi na psy.
Odpowiedz
11like20dislike
zobacz odpowiedzi (2)
Ci co krytykują,l ta dziewczynę nie zauważyli chyba, że ta wersję "przed" dla kontrastu też stylizuje ;)
Odpowiedz
3like0dislike
Kakak,zgłoś
Ludzie są zjebani bo tak na prawdę teraz dużo ludzi ma protezę a ona jest po prostu sobą i pokazuje że się tym nie wstydzi pełen szacunku dla niej
Odpowiedz
21like0dislike
Zobacz komentarze: 8
Komentarze (8)
arrow
Kolega Ignacy: "Co może być gorszego? Musielibyśmy się mordować chyba"