trendy
Maja Staśko znów hejtowana. Za krytykę słabego trendu na TikToku
Wpadka Nvidii. Wulgaryzmy pod adresem polskiej policji

Nvidia przypadkowo obraziła polską policję. Internauci odkryli wtopę

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.10.2022 17:30

Producent kart graficznych Nvidia wypuścił reklamę na YouTube. Na nagraniu opublikowanym na oficjalnym kanale firmy widać samochód zaparkowany w pustostanie. Internautów zainteresował napis na ścianie, który nie był zbyt miły dla krakowskiej policji.

Nvidia Corporation to amerykańska firma, która jest jednym z największych na świecie producentów procesorów graficznych i kart graficznych. Kanał marki na YouTube subskrybuje blisko 950 tys. internautów. Nvidia regularnie publikuje filmy opowiadające o nowych produktach i rozwiązaniach. Materiał z 10 października wzbudził wyjątkowe zainteresowanie internautów.

W niespełna czterominutowym nagraniu artysta David Baylis zareklamował możliwości karty graficznej Nvidia RTX A6000. Baylis zaprezentował proces ultrarealistycznego renderowania modelu samochodu w czasie rzeczywistym. W filmie występuje sportowy samochód w opuszczonej hali fabrycznej. Budynek najprawdopodobniej znajduje się w Krakowie. Sugeruje to pewien wulgarny napis.

"J*** krakowską policję" na filmie Nvidii

Ściany pustostanu są pokryte graffiti i różnymi napisami. Jeden z nich odnosi się do funkcjonariuszy małopolskiej policji. Hasło "j*** krakowską policję" pokrywa ścianę, przy której stoi samochód. Napis pojawia się na nagraniu kilkukrotnie, widać go z różnych perspektyw i pod różnym kątem. Kto nie mówi po polsku, ten najpewniej w ogóle nie zwrócił na niego uwagi.

Nvidia przypadkowo obraziła polską policję
Nvidia przypadkowo obraziła polską policję (Vibez.pl , YouTube)

Nvidia ocenzurowała wulgarne hasło

Wulgarne hasło trafiło do finalnej wersji nagrania, bo najprawdopodobniej ani Baylis, ani montażyści nie rozumieją języka polskiego. Zapewne nie zwrócili nawet uwagi na to, co jest na ścianie. Wulgaryzmy rozpoznali polscy internauci, dzięki którym nagranie zdobyło popularność.

Nvidia zorientowała się we wpadce. Montażyści nałożyli blur na niecenzuralne hasło pod adresem krakowskich policjantów. Szczerze mówiąc, Nvidia niespecjalnie przyłożyła się do ukrycia wpadki. Przewińcie materiał do 39 sekundy i sami się przekonajcie.

NVIDIA RTX Extreme: Real-Time Automotive Rendering

Źródło: Polygamia

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Jak fotografują młodzi Polacy? Trzymaj pion, by być na poziomie