Rodzeństwo Royów z iPhone'ami

Nowy symbol bogactwa. Porzucisz swój case na smartfon?

Źródło zdjęć: © HBO Max
Konrad SiwikKonrad Siwik,27.05.2023 13:14

Obrzydliwe bogactwo ma różne oznaki. Drogie szyte na miarę ubrania, nieprzejmowanie się "paragonami grozy", a teraz także brak etui na telefon stały się trendem wśród rekinów biznesu. I trudno nie odnieść wrażenia, że przyczyniła się do tego "Sukcesja".

"Sukcesja" już za chwilę zostanie dokonana. W poniedziałek 29 maja na HBO Max pojawi się finałowy odcinek ostatniego sezonu hitowego serialu. W końcu dowiemy się, jak potoczą się losy rodziny Royów i kto zasiądzie na tronie po niespodziewanie zmarłej głowie rodziny Loganie.

Od pierwszego odcinka serialu można zauważyć, że cała rodzinka, a także jej bliskie otoczenie korzysta z drogich, flagowych smartfonów takich marek jak Samsung czy iPhone od Apple. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że żaden z bohaterów nie używa etui na telefon. Czy mamy więc do czynienia z nowym symbolem bogactwa?

trwa ładowanie posta...

"Sukcesja" wykreowała nowy symbol bogactwa

"Sukcesja" nie tylko przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Serial wykreował też nowy symbol swego rodzaju drogiego minimalizmu, który zyskuje na popularności - zauważa "Time". Technicznie rzecz biorąc, wielu użytkowników mogłoby przyjąć go już teraz - wystarczy porzucić swój case na telefon.

Przesłanie jest oczywiste: nie ma etui, nie ma problemu, bo stać mnie na wymianę.

trwa ładowanie posta...

W prawdziwym świecie obrzydliwie bogaci ludzie jak Elon Musk, Jeff Bezos czy Jay-Z byli widywani z iPhone’ami bez etui. Niektórzy uważają, że ryzyko uszkodzenia jest warte estetycznej nagrody. Thomaï Serdari, dyrektorka programu Fashion & Luxury MBA na New York University, twierdzi, że nieużywanie etui na telefon może być wymownym komunikatem zarówno o klasie, jak i bogactwie.

- Jest tak piękny sam w sobie, więc po co wkładać go do etui? - pyta retorycznie Serdari cytowana przez "Time". Porównuje ona smartfon do drogiego zegarka, sugerując, że oba mogą być oznakami gustu. - Często etui albo same są markowe, albo pochodzą od marek modowych i mają bardzo krzykliwe elementy. Jest to sprzeczne z subtelną estetyką - podkreśla Serdari.

Porzucenie etui na telefon najnowszym symbolem bogactwa

"Chodzi o ogólną elegancję" - twierdzi Melissa Cepeda, 31-letnia księgowa z Los Angeles, która stłukła już niejeden ekran, ale nadal nie używa etui. Kobieta jest skłonna zaryzykować uszkodzenie kolejnego, ponieważ - jak to ujęła - "masywne etui będzie po prostu kolidować z moją estetyką".

"Jeśli jesteś na tym poziomie zamożności, nie musisz mieć przy sobie niczego poza samym telefonem i tym, co się z nim wiąże, jak płatności elektroniczne" - mówi Serdari.

trwa ładowanie posta...

Księgowa twierdzi, że wszystko zależy od priorytetów. Dla kogoś, kto może sobie pozwolić na dowolny przedmiot materialny, wartości niematerialne - takie jak czas lub wygoda - mogą być o wiele cenniejsze niż wartość pieniężna nowego telefonu. Z kolei możliwość korzystania z niego bez etui może sprawić, że życie będzie łatwiejsze.

Zdaniem Serdari etui są nieporęczne, zbierają brud w trudnych do wyczyszczenia szczelinach i sprawiają, że modne mini torebki, które uwielbia księgowa, stają się bezużyteczne. - To cała idea komfortu. Minimalne przedmioty przyczyniają się do wygodnego życia - puentuje kobieta.

Mimo wszystko zalecamy pozostanie przy używaniu etui na telefon. W końcu te kilka dodatkowych milimetrów silikonu raczej nie zajmie zbyt dużo miejsca w kieszeni czy torebce. Za to może sprawić, że nasze portfele pozostaną na dłużej wypełnione.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 11
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 10
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 21
  • emoji kupka - liczba głosów: 145
Noree,zgłoś
Mam za duze ADHD na takie "bogactwo" i jestem case'oholikiem. Zmieniam silikon czesciej, niż majtki. Wzory, kolory, ożywiają telefon, zanudziłubym się zarówno bez case'a, jak i z jednym casem. xD Następnym symbolem bogactwa, zaś, będzie zapewne stockowy dzwonek od producenta wraz z równie domyślną tapetą. :P
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Michał,zgłoś
Dzięki za masywny spoiler w niemalże pierwszym akapicie artykułu….
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
To żaden symbol bogactwa. Chodzi o reklamę. Przy lokowaniu produktu ma być widoczny sam produkt, a nie zasłonięty przez etui.
Odpowiedz
8Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 6