gaming
Naukowiec nauczył SZCZURY grać w "Dooma": "Bieganie i strzelanie przez szczury jest po prostu łatwe i przyjemne"
Nowa skórka w Fortnite

Nowa skórka w "Fortnite" normalizuje bielactwo i jest LGBTQ-friendly 🏳‍🌈

Źródło zdjęć: © Twitter.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,08.09.2021 11:24

Widoczna na zdjęciu Joy jest całkowicie fanowską inicjatywą. Artysta, który ją stworzył, ma wielki powód do radości, ponieważ "Fortnite" dodał bohaterkę z bielactwem do grona postaci w grze.

bFGpjsyH

Joy jest nową skórką w "Fortnite", która zadebiutowała w grze w sezonie 7 rozdziale 2. Można ją odblokować w wirtualnym sklepie za 1200 V-Bucksów. Joy wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko wśród graczy, ponieważ jest postacią z bielactwem - chorobą skóry, która polega na jej depigmentacji. Schorzenie objawia się odbarwionymi plamami różnego kształtu i wielkości, które pojawiają się na ciele.

- Stworzyłem Joy, aby ukazać piękno bielactwa i aby ludzie cierpiący na tę chorobę mogli się z kimś utożsamić - powiedział Dahja Cat, twórca skórki, dla portalu "Pink News". - Jestem bardzo szczęśliwy, że urzeczywistniłem swój wielki cel, by ludzie z bielactwem poczuli się bardziej komfortowo i żeby posiadali swoją reprezentację.

Dahja Cat zaprojektował Joy już w lutym tego roku.

"Fortnite" stawia na inkluzywność?

W początkowych planach Joy miała mieć na imię Dalia i być żołnierzem o charakterze szpiega. Ostatecznie otrzymaliśmy postać, która... jeździ na rolkach. Towarzyszy jej piosenka "Kiss Me More" autorstwa Doja Cat. Trudno nie zauważyć, że na ubraniu Joy są wyeksponowane tęczowe symbole. W ten sposób nowa bohaterka gry wyraża wsparcie dla społeczności LGBTQ+.

Internauci przyjęli bardzo życzliwie nową skórkę w "Fortnite". Na podstawie pracy Dohja Cat pojawiło się wiele fan artów z udziałem Joy. Poniżej podrzucam ciekawsze przykłady:

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Remake "The Last of Us" na PS5 jeszcze w 2022 roku?