Netflix ukrywa kategorię Shmunguss?

Netflix ukrywa kategorię Shmunguss? Internauci zaskoczeni

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.03.2023 15:30

Shmunguss rozpala wyobraźnię internautów. To pozornie bezsensowne słowo jest rzekomo przepustką do ukrytej kategorii produkcji na Netfliksie. Podobno nie wszyscy mają szczęście, by wejść do tej krainy dziwności. Wspólnie sprawdzimy, jak jest naprawdę.

Temat ukrytej kategorii filmów na Netfliksie zapoczątkował jeden film na TikToku. Profil Channel Everything opublikował klip, którego autor opowiada, że odwiedził mieszkanie swojej dziewczyny. Mężczyzna włączył Netfliksa i - ku jego zdumieniu - odkrył niezwykle dziwną kategorię filmów zatytułowaną "Shmunguss".

Na filmiku koleś czyta nazwy filmów, które brzmią, jakby pochodziły z alternatywnej historii kina. "The Shmunguss King", "The Shmunguss Among Us", "I Married a Shmunguss", "Love&Shmunguss", "In Shmunguss We Trust". W trakcie nagrania słychać głos dziewczyny, która mówi, że włączyła Netfliksa przez VPN (połączenie z internetem, które szyfruje dane). Autor nagrania zapytał partnerkę, czy przypadkiem nie jest to połącznie z innym wymiarem.

Kiedy mężczyzna włącza zwiastun "Shmunguss Revenge", wydaje okrzyk podniecenia i klip się kończy. Nagranie zyskało viralową popularność, zdobywając niemal 13 mln wyświetleń na TikToku. "Czy ktoś inny też tak ma? Proszę, czuję się zagubiony" - brzmi opis nagrania.

trwa ładowanie posta...

Netflix ukrywa kategorię Shmunguss? Nic bardziej mylnego

Internauci w sekcji komentarzy pod filmem prześcigają się w domysłach, jak odkryć Shmunguss na Netfliksie. Niektórzy twierdzą, że serwis streamingowy specjalnie stworzył tę kategorię, aby wyświetlać ją użytkownikom, którzy używają VPN. Według innej teorii Shmunguss to rodzaj kabla międzywymiarowego, co miałoby być nawiązaniem do serialu "Rick i Morty".

Nawet jeśli któryś z tytułów osobliwych filmów wpadł wam w oko, muszę was rozczarować. Nic takiego jak Shmunguss na Netfliksie nie istnieje. Autor popularnego nagrania umiejętnie strollował widzów. Zresztą wystarczy prześledzić historię publikacji Channel Everything, aby dojść do wniosku, że jest to kanał, który tworzy humorystyczne materiały. Co więcej, profil wypuścił serię odzieży i gadżetów Shmunguss niedługo po premierze klipu. Przypadek? Nie sądzę.

Shmunguss na Netfliksie
Shmunguss na Netfliksie (Screenshot z shmungussrevenge.com)

Źródło: In The Know

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 71
  • emoji ogień - liczba głosów: 65
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 224
  • emoji smutek - liczba głosów: 24
  • emoji złość - liczba głosów: 45
  • emoji kupka - liczba głosów: 683
KPepeszeK,zgłoś
Może to być prawda może nie
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się