trendy
UOKiK surowo ukarał Vinted. Serwis musi zapłacić ponad 5 MLN złotych!
inPost z rewolucyjnym rozwiązaniem dla niewysokich osób

Nie będę musiał chodzić z drabiną pod Paczkomat! InPost wprowadza SUPER opcję dla osób "niewysokich"

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,01.10.2021 12:00

inPost rozwiązuje kolejny problem trapiący całe pokolenia. Od teraz niżsi przedstawiciele naszego kraju nie będą musieli skakać do najwyższych skrytek dzięki nowej opcji.

bFFmedkP

Tak zastanawiałem się chwilę i szczerze - chyba nie ma innej firmy w Polsce, która tak dobrze dostosowywuje swój produkt do klientów jak InPost. Trzeba było zwalczyć monopol na listy? Firma dorzucała metalowe odważniki. Wkurzało szukanie trackingu i sprawdzanie na stronie, gdzie jest przesyłka? InPost stworzył prostą i zarazem świetną aplikację. Nie każdy chciał kłócić się z kurierem o godzinę dostarczenia przesyłki? Tadam, oto Paczkomaty.

O tym, dlaczego InPost jest firmą, która najbardziej "umie w internety", można byłoby pisać epopeje. Firma sprawnie wykorzystuje memy i zawsze jest na czasie. Trzeba było wbić szpilę w firmę z polskiego poletka? InPost był pierwszy. Jest to rzeczywiście firma z XXI wieku, która nie boi się szybko implementować nowych rozwiązań. I dzisiaj właśnie o jednym takim rozwiązaniu:

Nie trzeba już chodzić do paczkomatu z drabiną!

bFFmedkR

Każda niższa osoba, tj. w dolnej granicy wzrostu, z pewnością doceni tę funkcjonalność. Paczki w Paczkomacie mogą zostać umieszczone we wszystkich skrytkach: od najniższej do takiej położonej na wysokości drapaczy chmur… 185 cm? No, zdecydowanie ponad możliwości zasięgowe niektórych osób. Dotąd rozwiązań było niewiele. Można było:

 • Poskakać i spróbować wyciągnąć paczkę na raty. 
 • Spróbować wdrapywać się na Paczkomat*.
 • Iść do domu i wrócić ze stołkiem.
 • Poprosić kogoś wyższego o wyjęcie paczki.

*Nie ma przepisu, że nie można skakać po Paczkomacie… xD

Ale! Oto inPost wprowadza nowe udogodnienie.

"Strefa Ułatwionego Dostępu dla osób niewysokich"

W skrócie: jeżeli poprosicie, to kurier priorytetowo włoży przesyłkę do niższych skrytek. Jak to działa?

 • W aplikacji w szczegółach wybranej przesyłki przy pytaniu "Czy umieścić przesyłkę w Strefie Ułatwionego Dostępu?" należy kliknąć "Aktywuj". Po tej dyspozycji kurier będzie wiedział o preferencji odbiorcy.
 • Złożenie powyższej dyspozycji jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem aplikacji InPost Mobile, osobno dla każdej z przesyłek i może być dokonane nie później niż z chwilą przekazania przesyłki do doręczenia.
 • Realizacja dostawy do niżej położonych skrytek będzie możliwa w sytuacji dostępności miejsca. W przypadku braku wolnego miejsca w Strefie Ułatwionego Dostępu, przesyłki zostaną dostarczone zgodnie z Regulaminem obsługi przesyłek. Właśnie dlatego prosimy o odpowiedzialne korzystanie z tej usługi, aby zapewnić możliwość odbioru przesyłki najbardziej potrzebującym.
 • O tym, czy paczka trafiła do preferowanej Strefy, poinformujemy mailem oraz bezpośrednio w aplikacji.

Źródło: Informacja Prasowa

bFFmedkT

Jestem pewien, że Strefa Ułatwionego Dostępu to nie tylko kolejne udogodnienie i realne podniesienie komfortu korzystania z Paczkomatów® InPost – ale przede wszystkim dowód na to, jak elastyczne są nasze rozwiązania.

- Prezes inPost, Rafał Brzoska

Brawo

I to szanuję. Brakuje mi jeszcze tego, aby InPost przejął monopol Poczty Polskiej na listy i Polska stanie się najbardziej rozwiniętym krajem w Europie.

Co o tym myślisz?
 • serduszko
 • ogień
 • uśmiech
 • smutek
 • złość
 • kupka
Komentarze (0)
arrow
Ciężarny transpłciowy mężczyzna w kampanii Calvin Klein. "Hejterów blokujemy"