ekologia
Rząd Tuvalu przeniesie państwo do metaverse. To skutek zmian klimatu
Opakowania wielokrotnego użytku InPost i Modivo

InPost i Modivo testują opakowania wielokrotnego użytku. Zakończą plagę pudełek?

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.12.2021 11:20

Uwielbiamy robić zakupy przez internet, ale czy myślimy o tym, że co roku setki milionów jednorazowych opakowań trafiają na śmietnik? W trosce o środowisko InPost i Modivo testują pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań w e-commerce.

bGxnYoer

Trochę przez pandemię, a trochę przez zmieniający się styl życia coraz więcej zakupów robimy przez internet. Jest to wygodniejsze i bezpieczniejsze, niż tłoczenie się wśród ludzi w sklepie czy w galerii handlowej. Jaki jest tego rezultat? Tylko w ubiegłym roku w Polsce wysłanych zostało ponad 640 mln paczek, a w tym roku będzie ich jeszcze więcej.

W celu zmniejszenia zapotrzebowania na jednorazowe opakowania paczkomatowy gigant InPost oraz Modivo (modowa platforma e-commerce spółki eobuwie.pl) zaproponowały ekologiczne rozwiązanie - opakowania wielokrotnego użytku dla e-sklepów. Dzięki tej usłudze będziemy mogli oddać niepotrzebne opakowanie do Paczkomatu. Wystarczy zeskanować etykietę na pudełku, a wróci ono do konkretnego e-sklepu.

bGxnYoet

Szansa na realną zmianę

Rafał Brzoska, prezes InPostu, wyjaśnia, że "opakowania są piętą achillesową branży e-commerce. Co roku setki milionów jednorazowych opakowań trafia na śmietniki. Przy obecnym wzroście rynku e-commerce kierunek jest tylko jeden - logistyka musi być nowoczesna, wydajna i jeszcze bardziej ekologiczna". Brzoska uważa, że ze względu na dostępność Paczkomatów uda się stworzyć naprawdę efektywny system.

InPost twierdzi, że jeśli każdy z nas zwróci opakowanie, to mamy szansę, aby nawet dziesięciokrotnie zmniejszyć ilość jednorazowych pudełek.

Test pierwszych na rynku opakowań zwrotnych dla e-commerce, InPost

Opakowania wielokrotnego użytku to nie jedyna inicjatywa less waste InPostu

W listopadzie informowaliśmy Was o tym, że InPost wraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko wprowadza nową usługę - Elektro Zwroty. Inicjatywa polega tym, że możecie bezpłatnie pozbyć się elektrośmieci z Waszego mieszkania. Wystarczy, że wypełnicie formularz i odbierzecie kod na darmową wysyłkę. Następnie wkładacie niepotrzebną elektronikę do pudełka, idziecie do Paczkomatu i wysyłacie.

bGxnYoev

Źródło: Wirtualne Media

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Reklama norweskiej poczty. Kryzys klimatyczny spotyka Boże Narodzenie.