"Obserwator". Nowy hit Netfliksa

Netflix: Serial "Obserwator" rozsławił dom w Westfield. Mieszkańcy mają dość

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Google Maps, Netflix
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.10.2022 19:00

"Obserwator" to nowy hit Netfliksa. Serial o upiornym domu przy ulicy Boulevard 657 w Westfield jest oparty na prawdziwej historii. To oznacza, że aktualni właściciele posiadłości zostali już sławni. Ich życie zamieniło się w koszmar przez ciekawskich turystów.

"Obserwator" jest nowym serialem Ryana Murphye'ego, reżysera m.in. "American Horror Story" i "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". Opowiada o małżeństwie Deana i Nory Brannocków, którzy kupili dom na przedmieściach Westfield w stanie New Jersey. Ich życie zamienia się w koszmar, gdy zaczynają dostawać listy z groźbami od tajemniczego Obserwatora.

Netflix. "Obserwator" oparty na prawdziwej historii

Jak podaje "Radio Zet", Murphy zainspirował się prawdziwą historią. Dom przy ulicy Boulevard 657 w Westfield istnieje naprawdę. W 2014 roku wprowadzili się do niego Derek i Maria Broaddusowie z trójką dzieci. Niedługo po przeprowadzce zaczęli dostawać listy od zagadkowego Obserwatora, który twierdził, że pilnował domu od dziesięcioleci. Treść listów brzmiała jak groźby. Policja i wynajęty detektyw nie potrafili znaleźć nadawcy.

Broaddusowie skontaktowali się z poprzednimi właścicielami domu. Ci wyznali, że 23 lata wcześniej również dostawali listy od Obserwatora. W kręgu podejrzanych znaleźli się wszyscy sąsiedzi posiadłości przy ulicy Boulevard. Broaddusowie byli tak bardzo wykończeni nękaniem, że wystawili nieruchomość na sprzedaż. W 2019 roku nowymi właścicielami upiornego domu zostali Andrew i Alison Carr. Obserwator przestał pisać, ale spokój mieszkańców posiadłości zaburzyli... widzowie Netfliksa.

The Watcher | Official Trailer | Netflix

Mieszkańcy Westfield mają dość turystów

W spokojnym do niedawna Westfield tworzą się korki z powodu turystów. Jak podaje "New York Post", pod dom Carrów przyjeżdżają ludzie, aby zobaczyć na żywo miejsce rozsławione przez serial Netfliksa. Przez kilka dni posiadłości pilnowali policjanci, barykadując wjazd i ogradzając go żółtą taśmą, aby nikomu nie przyszło do głowy wejść na teren prywatnej posesji.

- Wszyscy martwimy się o aktualnych mieszkańców domu i ich sąsiadów. Nie wiem, jak dużo czasu minie, zanim ludzie stracą zainteresowanie i okolica wrócić do normy. Nie mogę sobie wyobrazić, ile korespondencji otrzymają obecni właściciele od osób podszywających się za Obserwatora na całym świecie - powiedziała serwisowi nj.com mieszkająca w Westfield Trish Dulinkski.

Planujecie obejrzeć "Obserwatora"?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 16
  • emoji ogień - liczba głosów: 10
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 20
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 11
Tony,zgłoś
Mega fajny serial ;)
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się