popkultura
Morawiecki sojusznikiem LGBTQ+? Premier użył emotki z parą jednopłciową
Cuphead Show

Miało być "Cuphead Show", wyszło "Filuś i Kubuś". Tłumaczenie na poziomie Ziobro

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,19.01.2022 13:56

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun "The Cuphead Show!". Jest to serial animowany oparty na grze komputerowej. Niestety, coś się zepsuło podczas tłumaczenia tytułu na język polski, ponieważ w naszym kraju serial ma się nazywać "Filuś i Kubuś".

bFFwEbhL

"The Cuphead Show!" jest serialem animowanym, który Czad i Jared Moldenhauer stworzyli dla Netfliksa. Produkcja miała światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. 18 stycznia 2022 roku ukazał się pierwszy zwiastun serialu, który wywołał entuzjazm fanów. Mniej pozytywnie zostało odebrane tłumaczenie tytułu na język polski.

Polski tytuł "The Cuphead Show!" to "Filuś i Kubuś", o czym Netfliks poinformował na Twitterze. Jest to nietrafiony tytuł, choć można go uzasadnić - główni bohaterowie serialu to filiżanka i kubek. Niemniej jednak "Filuś i Kubuś" brzmi jak produkcja skierowana do młodego odbiorcy, tymczasem zwiastun jasno wskazuje, że mamy do czynienia z humorem dla dorosłych widzów.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostawić tytuł w oryginalnym nazewnictwie.

bFFwEbhN

"The Cuphead Show!" - o czym jest?

"Filuś i Kubuś" bazuje na grze komputerowej "Cuphead", która ma status kultowej - w dwa tygodnie od premiery sprzedano dwa miliony jej egzemplarzy. "Cuphead" to platformówka 2D, w której gracz przechodzi kolejne poziomy. Rozgrywkę charakteryzuje wysoki poziom trudności. Na początku misji posiadamy trzy życia, a po śmierci zaczynamy planszę od początku.

Cuphead Launch Trailer

"Filuś i Kubuś" - fabuła

"Filuś i Kubuś" nie będzie dokładną ekranizacją gry - ta nie posiada bowiem rozbudowanej fabuły wystarczającej na scenariusz serialu. W produkcji Netfliksa kubkowi bracia wyruszą z nudów w podróż w poszukiwaniu przygód. Na swojej drodze spotkają różne psychodeliczne postacie, wśród których pojawi się sam diabeł. Pierwszy sezon ma się składać z dziesięciu odcinków.

THE CUPHEAD SHOW! | Official Trailer | Netflix

Źródła: eurogamer.pl/gry-online.pl/kultura.poinformowani.pl

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
An-dżej,zgłoś
Myślę, że to akurat jest megafajne tłumaczenie tytułu :).
Odpowiedz
2
like
2
dislike
Ktoś,zgłoś
Dlatego wolę język angielski od polskiego
Odpowiedz
2
like
1
dislike
Komentarze (2)
arrow
Serial "Rozmowy z przyjaciółmi": czy zachwycają tak jak "Normalni ludzie"? [RECENZJA]