mcDonald’s
McDonald’s: Aplikacja i MojeM, program lojalnościowy. Wydaj 170 zł i otrzymaj... kanapkę McChicken
McDonalds

McDonald's wypuszcza własne, ROŚLINNE mięso! Tak, to koniec świata, jaki znamy

Źródło zdjęć: © ONS
Michał DziedzicMichał Dziedzic,19.11.2020 20:38

Rok 2021 w McDonald's be like: "Wegański burgerek i frytki do tego?"

bGxAGRsj

Najsłynniejsza sieć fast foodów na świecie stoi na progu prawdziwej rewolucji. Możliwe, że za kilka lat McDonald’s nie będzie kojarzył się z mięsnymi burgerami, a ich… wegańskimi odpowiednikami. Globalny gigant stara się wyczuć nastroje konsumentów i testuje właśnie roślinne zamienniki większości swoich produktów.

Specjalna seria substytutów mięsa będzie nazywać się McPlant. Wiadomo już, że zostaną stworzona m.in. roślinne odpowiedniki mięsa z kurczaka.

Jak donosi USA Today, linia McPlant miała na początku składać się z burgerów warzywnych, substytutów mięsa drobiowego oraz mięsa w menu śniadaniowym.

Dokładne plany McDonald’s nie są jeszcze znane, ale sama wiadomość o tym, że korporacja pracuje nad nowym, syntetycznym mięsem, wywołała zamieszanie na giełdach. Dlaczego? Produkcja zamienników mięsa to świetnie rokujący biznes, w który inwestują m.in. Bill Gates czy Richard Branson.

bGxAGRsl

Amerykanie pochłaniają sztuczne mięso i mleko w ilości jak nigdy dotąd. Konsumpcja "syntetyków" rośnie. Hodowanie mięsa w laboratoriach wkrótce może okazać się realną alternatywą dla przemysłowej hodowli zwierząt - czytamy na stronie Forbes’a.

McPlant ma pojawić się testowo w menu na niektórych rynkach w 2021 roku, a nowe produkty mają w smaku przypominać klasyczne propozycje McDonald’s.

Warto przypomnieć, że od 2019 roślinnego burgera można kupić w Burger Kingu. Duże zainteresowanie budzi też Halloumi Burger dostępny w KFC. Konkurencja "Maka" nie śpi, ale jeżeli gigant stanie na wysokości zadania i wprowadzi do menu całą roślinną serię, ma szansę wygrać bitwę o serca wegetarian i wegan, których w samej Polsce jest już ponad milion.

bGxAGRsn

Skusicie się na wege burgerka?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Cena Kanapki Drwala z McDonald's w 2022 roku będzie wyższa?