Lego wyda zestaw klocków LGBTQ+

Lego wyda zestaw klocków LGBTQ+ "Wszyscy są niesamowici"

Źródło zdjęć: © Lego / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.05.2021 12:57

Zestaw "Everyone Is Awesome" składa się z 11 figurek i każda z nich jest utrzymana w innym kolorze, co ma reprezentować społeczność LGBTQ+. Projektant zestawu zdradził, że jedna postać różni się od pozostałych figurek pewnymi istotnymi detalami.

Matthew Ashton, który zaprojektował zestaw, wyjaśnił dla "The Guardian", co oznaczają poszczególne kolory figurek. Barwy jasnoniebieski, biały i różowy reprezentują społeczność transpłciową. Czarny i brązowy symbolizują różne kolory skóry w społeczności LGBTQ+. Spośród 11 figurek tylko jedna ma określoną płeć – jest to fioletowa postać z peruką, która występuje w imieniu wszystkich drag queen.

Twórca zestawu powiedział, że klocki "Wszyscy są niesamowici" wykonał, aby postawić je na swoje biurko w siedzibie Lego. Chciał coś, "dzięki czemu poczuje się jak w domu, wyrazi siebie i utożsami ze społecznością LGBTQIA+, której czuje się częścią". Ashton wyjaśnił, że inni pracownicy firmy zatrzymywali się przy jego stanowisku, aby powiedzieć, jak bardzo podoba im się ten zestaw.

trwa ładowanie posta...

Zestaw Lego "Wszyscy są niesamowici"

Projektant – widząc pozytywne reakcje na zestaw tęczowych figurek – przekonał władze Lego, że zestaw "Wszyscy są niesamowici" powinien być produkowany masowo. – Kiedy dorastałem jako dziecko LGBTQ+, mówiono mi, czym powinienem się bawić, jak chodzić, mówić, ubierać się i ciągle dostawałem informację zwrotną, że coś robię źle – powiedział Matthew Ashton, tłumacząc ideę kryjącą się za zestawem.

Próbowałem być kimś, kim nie byłem, co było wyczerpujące. Jako dziecko chciałbym widzieć świat i myśleć, że wszystko będzie dobrze. Żałuję, że nikt mi nie powiedział, że wszyscy są niesamowici.

- Matthew Ashton
trwa ładowanie posta...

Kiedy zestaw klocków Lego LGBTQ+ trafi do sprzedaży?

Zestaw pojawi się w sprzedaży w oficjalnym sklepie Lego 1 czerwca br. W ten sposób firma chce uhonorować Pride Month, czyli Miesiąc Dumy LGBTQ+, który przypada na czerwiec.

Skoro jesteśmy w temacie LEGO, to czy są z nami fani "Przyjaciół"? Możecie kupić zestaw klocków, dzięki któremu odtworzycie sceny z kultowego serialu.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 25
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4