Kangurek Kao, demo mnie uwiodło!

Kangurek Kao: Demo zaskoczyło wszystkich (i mnie). Zapowiada się epicki comeback?

Źródło zdjęć: © Własne
Oliwier NytkoOliwier Nytko,23.02.2022 06:39

Kangurek Kao: Demo gry zostało wydane. Zagraliśmy w nią i - kto by się spodziewał - nie jest źle. Ba! Jest lepiej niż ktokolwiek mógł przewidzieć. Czy Polska będzie miała kolejny hit?

O powrocie serii "Kangurek Kao" pisaliśmy jakiś czas temu. Kto by się spodziewał, że odrobinę już zapomniana seria powróci w Polsce z takim przytupem. Większość osób podejmowała temat Kao z odrobiną dystansu i ironią. Bo kto chciałby grać w "jakiegoś tam" platfomera. Ale wyszło demo i… jesteśmy pozytywnie zaskoczeni.

Kangurek Kao, czyli jak rozkochać fanów demówką

Niespodziewanie (bo kto wydaje demo w 2022 roku?!) na Steamie pojawiła się wersja demonstracyjna nowej gry z serii "Kangurek Kao". Ograłem ją - i jest spoko.

Demo "Kangurek Kao" jest zaskakująco dobre
Demo "Kangurek Kao" jest zaskakująco dobre (Własne)

W internecie krąży przekonanie, że Kao jest kopią ostatniego Ratcheta z domieszką innych platformerów. A ja powiem, że "Kangurek Kao" jest bliższy innej kultowej grze platformowej: "Jak & Daxter". Ktoś kojarzy tę serię z ery PS2? Założenia są podobne: przejdź przez taki i taki poziom, poskakaj, pobij przeciwników - i nie daj się zabić w międzyczasie.

Demo "Kangurek Kao" jest zaskakująco dobre
Demo "Kangurek Kao" jest zaskakująco dobre (Własne)

Jakkolwiek by to nie brzmiało, producent i wydawca - Tate Multimedia - odwalili kawał świetnej roboty. Platformówki przeszły długą drogę od ostatniego pojawienia się Kao. Niby jest Crash, który stanowi bezpośrednią konkurencję, ale "Kangurek Kao" w demo pokazał, że można zrobić ciekawą platformówkę w 2022 roku bez dodawania miliona nowości i dziwnych mechanik.

Demo "Kangurek Kao" jest zaskakująco dobre
Demo "Kangurek Kao" jest zaskakująco dobre (Własne)

Na ten moment jest to solidny tytuł, który czerpie garściami z innych gier. Zachowuje przy tym jednak trochę swojej duszy, co jest tylko na plus. Gra się w to po prostu jak w kolejną dobrą platformówkę. Pewnie jakby ktoś podmienił postać Kao na Crasha czy innego Spyro, to nie zauważyłbym tego w pierwszym momencie.

Demo "Kangurek Kao" jest zaskakująco dobre
Demo "Kangurek Kao" jest zaskakująco dobre (Własne)

Wymagania, dubbing

Dwie zaskakujące rzeczy: wymagania sprzętowe są wyższe niż większość osób by zakładała. Niby to "tylko" platformówka i niby w minimalnych wymaganiach jest GTX 760. Gra krztusiła się przy 1440p/Ultra na Radeonie RX 580. Na szczęście Kao zaliczy swój debiut także na konsolach obecnej i ubiegłej generacji, więc o doznania graficzne nie trzeba się obawiać.

Kangurek Kao | Zapowiedź

A co z naszym rodzimym językiem? Wiecie, jak to jest: polskie firmy czasem olewają polski dubbing w imię cięcia kosztów itp. A tutaj wita nas polski dubbing. Jest spoko, a nawet wręcz za dobrze, jak na taką produkcję.

Do kiedy jest dostępne demo "Kangurka Kao"?

Dostępność darmowego demo jest ograniczona czasowo. Grę możecie pobrać za darmo do 28 lutego. Gra waży tylko 1,5 GB, więc pobierzecie ją w kilka minut. A czy warto zagrać? Zdecydowanie. Oto idealne oderwanie od League of Legends, CS:GO czy innych gier. Osoby pamiętające Kao sprzed tych 15 lat mogą poczuć nutkę nostalgii. Jakbyście chcieli zagrać, to zostawiam wam link do platformy Steam!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0