Jezus w Marvelu

Jezus obok Zeusa? "Thor: Miłość i grom" mógł wywołać sensację

Źródło zdjęć: © Vibez / Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.09.2022 13:30

Długo wyczekiwany blockbuster Marvela "Thor: Miłość i grom" trafił na Disney+. Reżyser filmu Taika Waititi chciał, aby na ekranie wystąpił Jezus. Scena zapisałaby się w historii kina superbohaterskiego.

"Thor: Miłość i grom" zadebiutował w kinach 8 lipca 2022 roku. Tytuł spotkał się z umiarkowanym przyjęciem przez krytyków i recenzentów. Jak pisał dla Vibez.pl Oliwier Nytko, "niektóre dowcipy były tak denne, że chciałem wyjść z kina. Reżyser Taika Waititi bezsensownie obładował pierwszą część taką liczbą gagów, że wystarczyłoby na nową trylogię "Kogiel-mogel". Blockbuster dobrze wypada pod względem scenografii i efektów specjalnych.

Superprodukcja MCU zaledwie po kilku tygodniach od premiery kinowej trafiła do katalogu Disney+. To nie jedyna głośna premiera, którą serwis streamingowy przygotował dla subskrybentów. Przeczytajcie o innych niespodziankach z okazji Disney+ Day.

Thor: miłość i grom - zwiastun #2 [dubbing]

"Thor: Miłość i grom" miał ukazać Jezusa

Waititi w wywiadzie z "BBC Radio 1" ujawnił sensacyjną wiadomość. Reżyser miał plan, aby w filmie wystąpiła najważniejsza postać dla chrześcijan. Jezus miał się pojawić w sekwencji w Omnipotence City, gdy bohaterowie uczestniczą w zebraniu różnych bóstw pod przewodnictwem Zeusa. - Miało być ujęcie na sam-wiesz-kogo. Wielkiego J - stwierdził Waititi, dając do zrozumienia, że chodzi o Jezusa.

Podczas zebrania bóstw jest scena, gdy grana przez Tessy Thompson Walkiria wspomina o "bogu stolarstwa". To właśnie wtedy miało być ujęcie Jezusa, który - według chrześcijańskich interpelacji biblijnych przekazów - znał się na tym fachu zanim ujawnił, że jest istotą boską. Twórcy filmu nie zdecydowali się nawet nagrać tej sceny. Powód jest chyba oczywisty. To chęć uniknięcia kontrowersji.

"Thor 5: Still Alive!" Taika Waititi and Tessa Thompson on a new Thor sequel (and Valkyrie spin-off)

Źródło: film.org.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1