popkultura
Fame MMA: Friz chciałby za walkę… 8 MILIONÓW złotych? Tak, ale nie do końca
Fundacja 420

Internet jest zgodny: nowa muzyka Maty i Young Leosi jest asłuchalna

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.04.2022 09:43

Każdemu zdarza się gorszy dzień. W przypadku Maty (Skute Bobo) i Young Leosi musiało to być kilkanaście dni, bo ich trzy wspólne utwory w ramach projektu Fundacja 420 są - delikatnie mówiąc - trudne w odbiorze. Co się stało?

bFOwnlIP

20 kwietnia, czyli w Dzień Marihuany, w sieci zadebiutowały trzy kawałki duetu Skute Bobo (alter ego Maty) i Young Leosi. Dwoje najpopularniejszych artystów młodego pokolenia zjednoczyło siły w walce o depenalizację marihuany w Polsce. Raperzy w celu nagrania utworów promujących działalność Fundacji 420 wyjechali na Jamajkę.

Fundacja 420 to "przestrzeń dla wszystkich fanów muzyki, którzy chcą przyłączyć się do ruchu na rzecz depenalizacji konopi w Polsce". Autorzy projektu piszą, że "muzyka to dla nas naturalna i uniwersalna forma przekazu, która potrafi łączyć ludzi w ramach wspólnej idei. I to przez nią, razem z zaproszonymi do naszego ruchu artystami, chcemy zmieniać przestarzałe stereotypy na temat konopi".

Coś się zepsuło i tego nie da się słuchać

Mata już w lutym podczas gali Bestsellery Empiku zapowiadał, że rozpoczyna walkę o depenalizację marihuany w Polsce. Raper osobiście doświadczył skutków ustawy narkotykowej. Artysta na początku tego roku trafił do aresztu, bo policja znalazła przy nim półtora grama zioła.

bFOwnlIR

Fundacja 420 to w teorii słuszna inicjatywa. Niestety, forma jej promocji nie została dobrze przemyślana. Trzy kawałki, które Skute Bobo i Young Leosia nagrali na Jamajce, są po prostu nieudane. Internauci zarzucają artystom, że zrobili utwory "na odwal się", trudno zrozumieć wypowiadane w nich słowa, piosenki nie mają w sobie żadnej głębi, a jakość teledysków pozostawia wiele do życzenia. Poniżej zebraliśmy dla was kilka krytycznych komentarzy.

Komentarze o Skutym Bobo
Komentarze o Skutym Bobo (Facebook)
Komentarze o Skutym Bobo
Komentarze o Skutym Bobo (Facebook)
bFOwnlIT
Komentarze o Skutym Bobo
Komentarze o Skutym Bobo (Facebook)

Young Leosia odpowiada na krytykę

Po premierze trzech klipów Young Leosia wydała oświadczenie na IstaStories. Artystka odnosi się do kilku zarzutów wobec jej współpracy z Matą. Raperka pisze:

bFOwnlIZ

Mordeczki to były piękne muzyczne wakacje na Jamajce, połączyliśmy się tam z organiczną potrzebą tworzenia muzyki ze środka naszej duszy i robienia jakichś popi*rdolonych szaleństw ekspresji wokalnej. To nie jest rozprawa filozoficzna dotykająca tematu przemijającej egzystencji, tylko Jamajski vibe w czystej postaci. Czyli zioło i chillout. Zapi*rdolcie sobie pyszne bonio i przesłuchajcie tego materiału z taką radością jak my. (...) P.S. te klipy to praktycznie vlogi z wyjazdu.

Young Leosia
Young Leosia (Instagram)
Young Leosia
Young Leosia (Instagram)

Fundacja 420 zaliczyła falstart pod względem muzycznym, ale może jeszcze nie wszystko stracone? Może Skute Bobo znowu zamieni się wkrótce w Matę? Wygląda bowiem na to, że kreowanie osobowości wyłącznie na jaraniu zioła chyba nie jest wybitnie kreatywnym pomysłem i sposobem na przyciągnięcie tłumów. Zaskoczeni?

Skute Bobo & Young Leosia - CICHO #fundacja420

Young Leosia & Skute Bobo - WYSPA NADZIEI #fundacja420

Young Bobo - KC #fundacja420

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Patostreamer na koniu przewodził prorosyjskiemu marszowi w Warszawie