trendy
Google będzie miało swój ChatGPT. Kiedy się pojawi?
Internautki zarzucają Wersow "nieczułość", bo wrzuciła na Instagrama zdjęcie z ciastkiem i nudnym podpisem

Internauci krytykują Wersow za pokazanie ciasta z podpisem "kcal". Przesada?

Źródło zdjęć: © Twitter.com, Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,01.10.2021 15:25

Można krytykować Wersow za dużo rzeczy, ale żeby wściekać się o to, że pokazała ciasto na swoim Instagramie? Co dalej - mamy zakazać twórców fitness?

Powiedzmy sobie szczerze: Wersow, czy też Weronika Sowa, zje*ała. Jej ruchy w 2021 roku były zdecydowanie źle postawione. Od początku do gry włączył się Robocop polskiego internetu, Sylwester Wardęga. Dobrze, że był nieustępliwy i walczył o sprawiedliwość - bo nikt tego nie robił od lat.

Uzasadniona krytyka twórczyni, która świadomie popełnia masę błędów, nie jest zła. Jest na miejscu i nikt nie powinien mieć z tym problemu. Tylko zaczynamy powoli wkraczać w bagno, w którym Wersow jest dosłownie cancelowana nawet za to, że... pokazuje dietetyczne ciasto na Instagramie. Opanujmy się, bo case Weroniki pokazuje, że internetowi czasem ostro odwala.

Wersow pokazała we wtorek na Stories ciasto

Stories Wersow
Stories Wersow (Instagram)

Powiedzmy to jeszcze raz: c i a s t o. Zwykłe ciastko z podpisem "kcal". That’s it - nie ma tutaj żadnego większego przekazu. Tak, ciasto ma kalorie. Może i zrobiła to odrobinę nad wyraz, ale nie atakuje tym nikogo.

Niedługo później w sieci pojawił się tweet, który zyskał pochwałę, ale i krytykę:

tw ed

nie, to jest tylko kawałek ciasta, niech wersow nie wstawia jedzenia podpisanego w ten sposób do internetu bo później oglądają to jakieś dziewczynki albo nawet osoby mające problemy z prawidłowym odżywianiem sie i zaburza im to kompletnie obraz jedzenia

trwa ładowanie posta...

Oto niektóre odpowiedzi:


nie mam problemów z odżywianiem, ale wkurzam się jak to widzę, bo to jest popier****ne, zamiast napisać „pycha ciasto”, „łakocie” to ona wali to „kcal”
jaki to ma sens?? mam rozumieć, że ona nie nazywa żadnego jedzenia jedzeniem, tylko mówi „No kochani idę zjeść kcal <3”?

okej, to jest złe, jako osoba wychodząca z ed taki widok .. taki widok właśnie rozpoczął myśli w mojej głowie-po co jadłaś tę babeczkę..
ja z tego wychodzę, więc mniej więcej jestem świadoma tego co robię i myślę, ale niektórzy? Niektórzy po tym pożałują zjedzenia choćby obiadu

ona sobie nawet nie zdaje sprawy jaki to jest potężny trigger dla osób z ed*

*ed = zaburzenie odżywiania (z j.ang. eating disorder)


k**** a potem 7,8,9 letnie dzieci które nie wiedzą co to kcal wpiszą to w google, przeczytają o jeden artykuł za dużo i w ten sposób zaczną się zaburzenia odżywiania, ja dosłownie nie rozumiem jak można być aż takim egoistą żeby nie pomyśleć jaki to może mieć wpływ na innych

o jej filmikach i tym co mówi widać, że sama ma problemy z jedzeniem, więc wstawiając coś takiego nie myśli raczej racjonalnie, ale fakt faktem że ten dopisek jest całkowicie niepotrzebny i bezsensowny

Te idiotki próbują zwalać swoje zaburzenia odżywiania na Wersow XD no k****, zaraz się ktoś przy*****, ze ona wstawia zdjecia jakichkolwiek słodkości, bo u kogoś może to doprowadzić do epizodu obżarstwa XD (binge eating)

Właściwie każdy może to odebrać inaczej A ludziom w internecie ciężko dogodzić, przyczepią się do wszystkiego

jak nie chcecie widzieć taki rzeczy to wyjdźcie całkowicie z internetu bo przecież wszystko będzie robione pod was i wasze traumy XDDDDDD

myślę, że powoli zaczynacie już z tym przeginać. Zakażcie może od razu wszystkie fit stronki z jedzeniem, albo z ciastami, bo będą prowadziły do zaburzeń odżywiania jprdl

Wolałem najpierw oddać osobom zainteresowanym miejsce do wypowiedzi. Osobiście uważam, że takie wytykanie pierdół jest słabe jak cholera.

Można byłoby powiedzieć o Wersow, że niby mówi o samoakceptacji, a ciągle przypomina o swoich problemach. Że zachowuje się jak ktoś, kto chce ciągle się przypodobać swojemu partnerowi - nawet, jeżeli robi coś wbrew sobie. Ale akurat to jej stories zdecydowanie *nie* jest tak szkodliwe.

To tylko głupie zdjęcie z ciastkiem i kolejnym bezsensownym podpisem. To jakby zrobić zdjęcie chleba i dać mu podpis "gluten".

Każdy może inaczej odbierać to zdjęcie, ale czy od razu powinniśmy nadawać mu negatywny wydźwięk? Gdy Wersow zdrabnia każde słowo i podchodzi wręcz infantylnie do niektórych rzeczy, to od razu zbiera się grono osób, które ją za to krytykuje.

Gdy wrzuca na Stories krótki podpis pod ciastkiem - też zaczyna się mini lincz. Weronika zapewne nie myślała o tym podpisie dłużej niż kilka sekund.

Idąc dalej… czy powinniśmy zakazać fit influencerów?

Skoro już powstaje problem z tym, że influencerka z kategorii lifestyle/beauty wrzuciła niewinne zdjęcie, to dlaczego by nie pójść o krok dalej? Przecież sportowi twórcy czy influencerzy także mają duży follow wśród młodych odbiorców. Ilu młodych chłopców chce podążać śladami Roberta Lewandowskiego? Ile osób patrzy(ło) na takich Fit Loversów?

Rozumiem przekaz, który niektóre osoby chcą pokazać. Wersow ma wpływ na młode osoby. Jej słowa mogą pozostać w umysłach fanów. Ale nie możemy przesadzać. Jako osoba, której często zarzucano zaburzenia odżywiania, jestem po stronie każdego, kto walczy z nadmiernym promowaniem, a raczej tworzeniem "ideologii chudości" czy "walki z kaloriami". Tylko nie dajmy się zwariować, proszę.

Wersow: Stories z 30 września
Wersow: Stories z 30 września (Instagram)

Wersow przecież trzy dni później wrzuciła zdjęcie, gdzie je normalny i ciekawy posiłek. Dlaczego wtedy nikt jej nie bronił/chwalił?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
xxdd,zgłoś
xD to nie chodzi o to, ze się każdy przypierdala o byle gowno, ten podpis na obrazku ma mega negatywny wydźwięk, „ojej zobaczcie jak się niezdrowo odżywiam jem malutki serniczek tyle kcal”. Od wielu lat wmawialiscie młodym osobom, jakie bycie chudym jest super, wytworzyliście kulturę diety, dziewczyny maja olbrzymie kompleksy, wiec się teraz liczcie z tym, ze podobne rzeczy będą wywoływać kontrowersje.
Odpowiedz
1
like
2
dislike
Pr8blemstop,zgłoś
Moim zdaniem to przesada brać każde zdjęcie z intei szuka w nim drugiego dna xd każdy może sobie tak podpisać zdjęcie, bo ma ochotę na zjedzenie czegoś dobrego, a dla autorki zdjęcia najwyraźniej słowo" kcal " kojarzy się z czym dobrym smacznym i przyjemnym, nie szukajmy nie wiadomo czego, bo szczerze mówiąc, mimo, iż nie przepadam za nią po ostatnich akcjach to jednak serio nie widzę tu nic złego
Odpowiedz
1
like
0
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Komentarze (3)
arrow
Lucky Girl Syndrome opanowało TikToka. Przepis na szczęście?