High League 3

High League 3. Wstyd, skandal, patologia. Ktoś się spodziewał czegoś innego?

Źródło zdjęć: © TikTok, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,06.06.2022 12:30

Speluna MMA i Pink MMA zyskały konkurenta do tytułu najbardziej żenującego wydarzenia roku. Jest to trzecia gala High League, której poziom spatologizowania wybił ponad stratosferę. Może to i dobrze? Wreszcie nikt nie będzie utożsamiał freak fightowych pojedynków ze sportem.

High League 3 zakończyła się skandalem i kompromitacją organizatorów. Przed pojedynkiem Mateusza "Don Diego" KubiszaDenisa "Bad Boy" Załęckięgo banda kiboli wdarła się na trybuny i wszczęła bijatykę. Jak podaje portal sportowefakty.wp.pl, chodzi o pseudokibiców Lechii GdańskElany Toruń, którzy wykorzystali okazję, jaką była gala Malika Montany, aby wyrównać między sobą porachunki.

Do Gdańska przyjechało wielu nastolatków, którzy chcieli emocjonować się tym, jak ich ulubieni patocelebryci piorą się po mordach. Co otrzymali w cenie wejściówek? Na nagraniach, które po sobotniej gali trafiły do sieci, widzimy, jak postronni kibice uciekają z trybun, obawiając się ztroglodyciałych agresorów. W opanowaniu zamieszek musiała pomóc policja, w ruch poszedł gaz łzawiący.

Sytuacja wymknęła się organizatorom spod kontroli. W swoje bezpieczeństwo obawiali się nawet dziennikarze, którzy zamknęli się z ochroną w media roomie. Jedyną słuszną decyzją było odwołanie walki między Don Diego a Bad Boyem. - Musimy to wszystko przerwać ze względów bezpieczeństwa. Zawiedzionych przepraszam i dziękuję bardzo - powiedział Malik Montana do kibiców.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

High League wydało oświadczenie po wizerunkowej katastrofie

Organizatorzy patocyrku wydali oświadczenie, w którym przepraszają kibiców. - Jest nam niezmiernie przykro ze względu na to, co działo się podczas HIGH League 3. Kilka miesięcy pracy zostało zakłócone przez osoby, które nigdy nie powinny znaleźć się na jakimkolwiek naszym wydarzeniu. (...) Jako organizatorzy dopięliśmy wszelkich starań, aby podczas wydarzenia było bezpiecznie.

Organizatorzy High League zapewniają, że pojedynek Bad Boya z Don Diego odbędzie się w ciągu dwóch tygodni od zakończonej gali. Walce ma towarzyszyć "specjalna oprawa".

Żaden widz, żadna osoba, która wykupiła bilet na galę lub dostęp PPV, nie zostanie pokrzywdzona. Przygotujemy wyjątkowe wydarzenie, które wynagrodzi wszystkie niedogodności związane z HIGH League 3.

- Organizatorzy High League
trwa ładowanie posta...

Tego nikt się nie spodziewał?

Zapewne wielu z nas życzyłoby sobie, aby federacje freak fightowe przybrały bardziej cywilizowane oblicze, ale z każdym kolejnym miesiącem nabieram przekonania, że takie pragnienie jest wyrazem naiwności.

Poziom spatologizowania gal z udziałem influencerów i celebrytów rośnie. Przypomnijmy, że dodczas gali PunchDown od uderzenia dłonią zmarł Artur "Waluś" Walczak. Gwiazdą Prime MMA został Kamerzysta, który na potrzeby filmu wykorzystał chłopaka z niepełnosprawnością. W Speluna MMA tłuką się osoby z problemem alkoholowym. Pink MMA to kabaret z udziałem osób nieheteronormatywnych. No i na koniec tego wszystkiego dochodzi High League... Najwyraźniej gale z udziałem influencerów i celebrytów zawsze będą kojarzyły się z patologią.

Nie wiem, jaka mogłaby być puenta tych rozważań, poza pesymistycznym wzruszeniem ramion.

Źródła: sportowefakty.wp.pl/Instagram/Facebook

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0