Haiti: jak można pomóc?

Gwiazdy wspierają Haiti. A jak my możemy pomóc?

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwier NytkoOliwier Nytko,16.08.2021 15:00

Cardi B, Rick Ross czy Naomi Osaka - wszyscy starają się zwrócić uwagę na sytuację na Haiti. Jak Ty możesz pomóc w tej sytuacji?

Kolejne trzęsienie ziemi uderzyło w Haiti. Po ogromnej tragedii z 2010 roku kraj nadal nie powstał z kolan. Co dokładnie stało się teraz na Haiti?

Haiti: rekordowe trzęsienie ziemi

W sobotę rano zostało zanotowane trzęsienie ziemi o sile 7,2 w skali Richtera. Pamiętacie trzęsienie ziemi z 2010 roku? Tegoroczne było silniejsze o 0,2 stopnia - co jest niepokojącym wynikiem. Służba Geologiczna Haiti podała, iż sobotnie trzęsienie uderzyło około 8 kilometrów of miasta Petit Trou de Nippes w zachodniej części kraju. Stolica była oddalona o około 130 kilometrów od epicentrum.

Mówiło się o tym, że wstrząsy było czuć w odległości 320 kilometrów - bo aż na Jamajce. Ofiary śmiertelne to w tym momencie co najmniej 1297 osób. Ta liczba może się powiększyć w nadchodzących dniach, gdyż kilkaset osób nadal ma status zaginionych.

Jak pisze New York Times "To trzęsienie ziemi nie mogło przyjść w gorszym momencie dla Haiti, które nigdy nie odbudowało się po trzęsieniu ziemi z 2010 roku, które zabiło około 300 000 ludzi i zrównało z ziemią większą część Port-au-Prince".

Jak gwiazdy wspierają Haiti?

W tych trudnych czasach każda pomoc, czy nawet nagłośnienie sprawy, jest cenna. Dlatego każde dobre słowo jest warte podkreślenia.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Wybitna tenisistka, Naomi Osaka, przekaże 100% nagrody z najbliższego turnieju na pomoc potrzebującym w Haiti:

Naprawdę boli mnie widok tych wszystkich zniszczeń, które mają miejsce na Haiti i czuję, że naprawdę nie możemy złapać chwili wytchnienia. W tym tygodniu mam zamiar zagrać w turnieju i przekażę wszystkie nagrody pieniężne na pomoc dla Haiti. Wiem, że krew naszych przodków jest silna, więc będziemy się wspierać.

trwa ładowanie posta...

Jak każdy z nas może pomóc?

Najprostszą metodą będzie wsparcie organizacji charytatywnych. Jakkolwiek to nie zabrzmi, nawet kilka groszy będzie lepsze niż nic. W Polsce taką organizacją może być Caritas Polska:

trwa ładowanie posta...

CNN wprowadziło możliwość wysyłania jednej dotacji, która wesprze 17 organizacji międzynarodowych, m.in. Doctors Without Borders czy Save The Children. Całość znajdziecie pod tym linkiem:

Nawet jeżeli tegoroczne trzęsienie ziemi nie było tak tragiczne w skutkach, jak to sprzed 10 lat - pomoc jest potrzebna.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0