Ogłoszenie o pracę

Firma IT wymaga, aby kandydatka do pracy nie miała męża i życia osobistego. WTF?

Źródło zdjęć: © Vibez / Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.10.2021 12:58

Na kilku portalach z ofertami pracy pojawiło ogłoszenie pewnej polskiej firmy IT. Wymagania na stanowisko asystentki są seksistowskie, poniżające, absurdalnie wygórowane i o niewolniczym charakterze. Może tutaj trzeba chłopa pańszczyźnianego?

Na skandaliczne ogłoszenie natrafiła Anna Ledwoń. W ofercie pracy na pełen etat czytamy, że "renomowana firma IT w Polsce i w Europie poszukuje atrakcyjnej dziewczyny do pracy w naszej firmie jako asystentka / sekretarka / multipracownik". Rekruterzy informują, że osoba zatrudniona na stanowisko będzie się zajmować "budowaniem dobrej atmosfery w firmie i wszystkimi pozostałymi kwestiami".

Do obowiązków zatrudnionej osoby będzie należało m.in zajmowanie się sprawami administracyjnymi, rozwiązywanie problemów kadrowych, organizacja pracy dla zespołu, budowanie dobrej atmosfery. Pracodawca wymaga od kandydatki pełnej dyspozycyjności przez 7 dni w tygodniu. Kobieta będzie musiała spędzać weekendy na wyjazdach służbowych, konferencjach, bankietach, negocjacjach.

Jeśli masz rodzinę, nie dostaniesz tej pracy

Wśród wymagań, które firma stawia "reprezentatywnej" i "atrakcyjnej" kobiecie są m.in. brak męża i życia osobistego. Rekruterzy oczekują, aby kandydatki na stanowisko przesłały im kilka swoich zdjęć. "Zachęcamy szczególnie jeśli potrzebujesz zachęty, bo pomimo, że jesteś atrakcyjna to może masz obecnie niską samoocenę, np. ze względu na nieudany ostatni związek".

Poniższe screeny pochodzą z Twittera @anamatusevic:

Ogłoszenie o pracę
Ogłoszenie o pracę (Twitter.com)
Ogłoszenie o pracę
Ogłoszenie o pracę (Twitter.com)
Ogłoszenie o pracę
Ogłoszenie o pracę (Twitter.com)
trwa ładowanie posta...

Skandaliczna oferta na całe szczęście zniknęła z serwisów z ogłoszeniami o pracę. Niemniej jednak po ogłoszeniu wciąż można znaleźć ślady w internecie:

Oferta o pracę
Oferta o pracę (Materiały własne red. Vibez)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 14
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 10
  • emoji kupka - liczba głosów: 27
Heteroboy,zgłoś
Fejk jak uj. Programowanie społeczne ma się w najlepsze. Nawet gdyby nie był to fejk, to oferta pracy raczej dyskryminuje facetów niż kobiety. 5-cyfrowe sumki za samą urodę i dyspozycyjność? Też bym tak chciał.
Odpowiedz
17Zgadzam się6Nie zgadzam się
Dominik,zgłoś
przecież oni panienki do towarzystwa dla góry szukają a nie asystentki, ew. wali fejkiem
Odpowiedz
17Zgadzam się0Nie zgadzam się