"Sukcesja" 5. sezon

Finał "Sukcesji" zaskakuje. Czy to oznacza, że będzie 5. sezon serialu?

Źródło zdjęć: © HBO
Anna RusakAnna Rusak,29.05.2023 10:45

Przed nami wielki finał "Sukcesji". Aktorzy z serialu podkreślają, że zakończenie jest dość otwarte i może zaskoczyć fanów. Czy to oznacza, że powstanie 5. sezon "Sukcesji"?

Już 29 maja na HBO Max pojawi się ostatni odcinek "Sukcesji". Spokojnie, w tym tekście nie znajdziecie żadnych spoilerów, ale zawsze możecie przed obejrzeniem przeczytać teorie fanów o tym, co wydarzy się w finale serialu i sprawdzić, czy któraś z nich się sprawdziła.

Choć wielu jest rozczarowanych faktem, że to już koniec produkcji, wychodzi na to, że jest jakaś szansa na 5. sezon "Sukcesji". O planach na przyszłość serialu w rozmowie z Vanity Fair mówił Kieran Culkin, wcielający się w postać Romana.

Finał "Sukcesji" zdradza, że będzie 5. sezon serialu?

Jakiś czas temu w wywiadzie Sarah Snook, czyli serialowa Shiv, przyznała, że zakończenie czwartego sezonu "Sukcesji" może zaskoczyć fanów. Aktora powiedziała, że nie jest ono jednoznaczne.

Tę informację w rozmowie z portalem Vanity Fair potwierdził Kieran Culkin. Według niego finał "Sukcesji" jednocześnie kończy serial i pozostawia pole do kontynuacji. Przyznał, że do samego końca nie był pewien, czy to będzie ostatni sezon serialu.

- Wydaje się, że to zakończenie, a jednocześnie można odnieść wrażenie, że mogłoby powstać coś więcej. Dzięki temu [finałowi - przyp. red.] zrozumiałem jego [twórcy serialu - przyp.red.] wewnętrzne rozterki. Zmagał się z nimi przez cały czwarty sezon, gdy kręciliśmy. Mówił: 'Naprawdę? To koniec. Ale nie jestem tego pewien' - tłumaczy serialowy Roman.

trwa ładowanie posta...

Będzie 5. sezon "Sukcesji"?

Według Culkina Jesse Armstrong, czyli twórca serialu, ma już pomysły na 5. sezon "Sukcesji". W rozmowie z Kieranem wymienił aż trzy różne scenariusze, ale jak wiemy z poprzednich wypowiedzi reżysera, najprawdopodobniej żaden z nich nie ujrzy światła dziennego.

- Jesse opisał mi cały sezon przed rozpoczęciem zdjęć. Zadałem mu wtedy jedno pytanie, a kiedy na nie odpowiedział, powiedziałem: 'Cóż, to brzmi jak koniec serialu'. Wtedy on odparł: 'Tak, to prawda'. Ale potem po prostu wymienił trzy różne pomysły na 5. sezon, które, jak twierdził, przyszły mu do głowy - tłumaczy Culkin.

Armstrong w wywiadach wielokrotnie podkreślał, że czwarty sezon "Sukcesji" będzie ostatnim i nie zamierza kontynuować serii. Nie ma również aktualnie planów na jakikolwiek spin-off serii. Biorąc jednak pod uwagę to rzekomo całkiem otwarte zakończenie serialu i pomysły twórcy, o których mówił Culkin, jest szansa na to, że spotkamy się jeszcze z naszymi ulubionymi bohaterami "Sukcesji" w piątym sezonie.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Vanity Fair, Serialowa

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2