film
Timothée Chalamet szykuje się do wojny w trailerze "Diuna: część druga"
Christopher Nolan

DRAMA w Hollywood: Christopher Nolan vs. Warner Bros. – poszło o HBO Max

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,08.12.2020 13:33

Twórca "Incepcji" i "Tenet" jest zaskoczony, że Warner Bros. zdecydowało się na współpracę z HBO Max w kwestii dystrybucji premier filmowych. Christopher Nolan nazywa platformę HBO "najgorszym serwisem streamingowym". Czytajcie dalej, opowiemy Wam o szczegółach dramy.

Christopher Nolan współpracował ze studiem Warner Bros. Pictures przy wielu hitowych produkcjach. Wystarczy wspomnieć o takich tytułach, jak "Tenet", "Dunkierka", "Interstellar", "Incepcja", trylogia o Batmanie, "Prestiż", by zorientować się, że legendarnego reżysera i amerykańskiego dystrybutora łączyły ciepłe relacje. Niestety, czasami bywa tak, że wielka miłość kończy się wielkim rozstaniem...

Relacja pomiędzy Christopherem Nolanem a studiem Warner Bros. układała się do czasu. Pod koniec 2020 roku Warner Bros. ogłosiło bowiem, że w ramach współpracy z serwisem streamingowym HBO Max wszystkie premiery filmowe studia w 2021 roku będą pojawiały się równocześnie w internecie oraz w kinach. O tym, dlaczego jest to rewolucyjna decyzja, pisaliśmy w osobnym artykule.

Christopher Nolan jest niezadowolony z decyzji Warner Bros.

Reżyser w wywiadzie udzielonym portalowi ET wyraził niedowierzanie, że Warner Bros. postanowiło udostępniać premiery filmowe za pośrednictwem serwisu streamingowego. Nolan jest przede wszystkim rozgoryczony sposobem, w jaki studio zakomunikowało swoją decyzję: "Jest to bardzo kontrowersyjne. Nikomu o tym wcześniej nie powiedzieli [...]. Tak się nie traktuje filmowców i gwiazd".

Christopher Nolan w oświadczeniu wydanym dla "The Hollywood Reporter" odniósł się do decyzji Warner Bros. z 3 grudnia i powiedział, że:

Niektórzy z największych twórców w branży i część najwybitniejszych gwiazd filmowych poszła spać z myślą, że pracują dla najlepszego studia filmowego. Następnego dnia, kiedy się obudzili, dowiedzieli się, że pracują dla najgorszego serwisu streamingowego [...]. Decyzja studia nie ma ekonomicznego sensu. Nawet przypadkowy inwestor z Wall Street zauważy różnicę między zakłóceniem a dysfunkcją.

- Christopher Nolan
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Czy warto oglądać "Fanfik" na Netfliksie? Recenzje nie zostawiają wątpliwości